FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

“Yeni nesil kooperatif anlayışı ile konut üretiyoruz”

CVS Hava Kent Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, yeni nesil kooperatif sistemiyle farklı bölgelerde de konut geliştireceklerini söyledi.

“Yeni nesil kooperatif anlayışı ile konut üretiyoruz”

Yeni havalimanı ile İstanbul’un kuzeyinde yaklaşık 150 bin kişinin yaşaması planlanıyor. Bu durum bölgede önemli konut ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Bölgede konut projeleri geliştiren kuruluşlar arasında yer alan CVS Hava Kent Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çavuş, “2016 Kasım ayında kurulduk, ilk üyelerimizi 2017 yılında almaya başladık. Zaman içinde havalimanı dışından da oldukça yoğun bir talep oldu ve bugün geldiğimiz noktada 550 üyeye ulaşmış durumdayız” dedi.

“Hava Kent’i farklı illere de taşıyacağız”

CVS Hava Kent Yönetim Kurulu Başkanı Çavuş, kurdukları kooperatif sistemiyle farklı bölgelerde de proje geliştireceklerini söyleyerek, “Devletimizin kooperatifçilik mevzuatlarına uygun, son derece şeffaf bir sistemimiz var. Yeni sisteme göre e-devlet üzerinden tüm üyelerimiz kooperatife dair her şeyi istediği an açık ve net görebiliyor, takip edebiliyor. Sistemimizi sürdürülebilir bir şekilde farklı şehirlerde farklı bölgelerde devam ettirmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Erkut Çavuş, faaliyetlerin ilişkin şu bilgileri verdi:

“Yeni Nesil Kooperatifçilik’ anlayışımız ile çözüyoruz. Gerçek anlamda kira öder gibi ödeme planlarımız var. Biz uygun fiyatlarla, günümüzün ihtiyaçlarına cevap verebilen, modern konutlar üretiyoruz. Kooperatiflere vergisel avantajların sağlanması üyelerimize uygun fiyatlar sunabilmemizi sağlıyor. Şeffaflık esas olmalı, üyesi oldukları kooperatifi yakından takip etsinler, toplantılarına katılsınlar. Devletimizin kooperatifçilik mevzuatlarına uygun, son derece şeffaf bir sistemimiz var”.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ