FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Vakıfbank Türkiye’nin en büyük 2. Bankası Oldu

Vakıfbank Türkiye’nin en büyük 2. Bankası Oldu

VakıfBank, Bankacılık faaliyetleri kapsamında 2020 sonu itibari ile reel ekonomiye 523 milyar TL katkı sağladı. 699 milyar lira Aktif büyüklüğe sahip olan Banka, bu miktar ile Türkiye’nin en büyük 2. Bankası konumuna geldi.

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih yaptığı açıklamadı Vakıfbank’ın müşterilerine daha iyi hizmet vermek ve her an onların yanında olabilmek adına özverili bir çalışma gösterdiğini ifade etti. Ülke ekonomisinin istikrarını korumak adına çalışmalarına devam ettiğini ifade eden genel Müdür, Müşteri taktiri ile bulunduğu konumdan yükseldiklerini ve 2. Sıraya yerleştiklerini söyledi. Bunun sadece finansal bir sonuç olmadığını, Vakıfbank’ın tüm anlamlarda ülke ve milletinin yanında olduğunun önemli bir göstergesi olduğunu söyledi.

Vakıfbank 669 Milyar seviyesinde!
Vakıfbank 2020 senesinde elde etmiş olduğu başarı ile önemli bir noktaya daha geldi. Elde etmiş olduğu finansal sonuçlar geride bıraktığımız seneye reel ekonomi katkısı olarak 523 milyar TL olarak açıklandı. Vakıfbank aktifliklerini 669 Milyar seviyesine yükseltmeyi başardı. Bu da bir sıra daha yükselerek Türkiye’de 2. Sıraya yükselmesinde etkili oldu.

Vakıfbank genel müdürü Üstünsalih konu ile alakalı olarak önemli açıklamalarda bulundur. Pandemi süreci zarfında göre yapan her bir elemanın büyük bir özveri ile çalıştığını ifade eden Genel Müdür, 66 senelik Vakıfbank’ın 2020 senesinde de müşterilerinin yanında durduğunu ve her zaman çözüm odaklı bir anlayış sergilediğini ifade etti. Müşteri ihtiyaçlarını göz ardı etmeyen firmanın sosyal ve finansal çözümler üreterek Türkiye’nin aktif bankaları içinde 2. Duruma geldiklerini söyledi. Bunun sadece finansal bir başarı olarak görülmemesi gerektiğinin de altını çizdi.

Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih konu ile alakalı yaptığı açıklamada ; ‘’ Bankacılık sektörünün sayı ile okunmasına karşı işin arka planında başka çarklar da yer almaktadır. Teknolojiyi takip ederek buna en hızlı şekilde uyum sağlamak son derece önemlidir. Sadece yerel piyasa değil, uluslar arası piyasaya da uyum sağlamanız gerekiyor. Müşteri alışkanlıklarını takip etmek, onları dinlemek ve ihtiyaçlarına uygun çözüm önerileri üretmek son derece önemlidir. Her zaman bir adım önde olmak gerekiyor. Türkiye’ye sadece rakamsal olarak değil aynı zamanda kurumsal sosyal katı sağlamak da bizim misyonlarımız arasında yer alıyor. Vakıfbank olarak hem kültürel yayınlarımız hem de spor kulübümüz bu noktada çok değerlidir. Ülkemizin çocuklarına ve gençlerine sağladığı katkı ile bu başarı rakamsal bir başarı olmanın yanında ülkemiz tarafından takdir gördüğümüzü de gösteriyor.

Vakıfbank Kadın Voleybol takımı için övgü dolu sözler!
Genel Müdür konuşmasında Vakıfbank Kadın Voleybol takımına da övgü dolu sözler yönelti. 35 sendir başarılı bir tarihe imza attığını ifade eden Üstünsalih kız çocuklarına destek olma anlamında büyük bir sorumluluk sahibi olduklarını ve buna imkan tanıdıklarını ifade etti.

‘’Vakıfbank olarak kız çocuklarına destek olmak bizim sorumluluklarımız arasında yer almaktadır. Türkiye’nn her bir bölgesinde hayali voleybol oynamak olan çocuklara gerekli olan tüm imkanları tanımaya devam ediyoruz. Onlara okullar yapıyor, alt yapılarını geliştiriyoruz. Avrupa Şampiyonu olarak, Guinnes Rekorları kırarak onlar da bizi onurlandırıyor. Bu aynı zamanda Türk Kadının da büyük bir başarısıdır.

Üstünsalih aynı zamanda Kültür Yayınları ile 85 kitabı okurları ile buluşturduklarının altını çizdi. Banka olmanın çok daha ötesinde sorumluluklarını kültür alanında da ellerinden geldiği kadar sağlamaya çalıştıklarını ifade etti. 2020 senesinde 50 kitabı okurları ile buluşturan Vakıfbank bu anlamda da ihtiyaca yönelik adımlar atmaya devam ediyor.

Vakıfbank MEB ile ortak çalışmalar sürdürüyor!
Vakıfbank genel Müdürü son olarak ise MEB ile yaptıkları ortak çalışmalardan söz etti. 81 ilde çocukların eğitimine katkıda bulunduklarını ve bu sayede gençlerin hayallerine ortak olduklarının altını çizdi. MEB ile 39 adet Mekatronik ve Akıl Oyunları Atölyesi ve 15 adet Yapay Zeka Atölyesini okullarla ile buluşturduk. Bunun yanında 170’den fazla bilim teknolojisi Laboratuvarını hayata geçirdik. Bu sayede 30 bin çocuğa dokunmayı başardık.

Vakıfbank uzun zamandır Türkiye’de bankacılık faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor. Bu anlamda güvenilir hizmet almak için siz de sitemiz üzerinden tüm firma ve şirketlerin haberlerini takip etmeye devam edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ