FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Tezmaksan Akademi, Azerbaycan’da da eğitim verecek

Sanayide kariyer yapmak isteyen binlerce lise ve üniversite öğrencisine ücretsiz mesleki-teknik eğitim veren Tezmaksan Akademi, Türk Alman Üniversitesi’nden sonra şimdi de Azerbaycan’da CNC Operatörlerinin yetişmesine destekte bulunmak için protokol imzaladı.

Tezmaksan Akademi, Azerbaycan’da da eğitim verecek

Tezmaksan Akademi, iş birliklerine yenilerini eklemeye devam ediyor. Türk Alman Üniversitesi’nden sonra şimdi de Azerbaycan’da CNC operatörlerinin yetişmesine destekte bulunmak için PGM Inspection ile anlaşan Tezmaksan Akademi, imalat sanayisindeki iş kalitesini yükseltmek ve sürdürülebilir olmasını sağlamak üzere yürüttüğü çalışmaları söz konusu protokol ile uluslararası alana taşıdı.

CNC operatörleri yetiştirilecek

Tezmaksan Akademi’den yapılan açıklamaya göre, PGM Inspection (Proje Gözetim Mühendislik) iş birliği ile Azerbaycan’da kurulacak CNC Takım Tezgahları Eğitim Merkezi’nde Tezmaksan Akademi, CNC operatörlerinin yetişmesine destekte bulunacak. İş birliği protokolüne göre, CNC Takım Tezgahları Eğitim Merkezi’ne eğitim ve müfredat konularında uzman desteği verilecek, merkezde görev alacak eğitmenlerin eğitimi yapılacak.

Aynı zamanda Akademi, merkezin ihtiyaç duyabileceği hizmet içi eğitim, eğitim altyapısının iyileştirilmesi, öğretim süreçlerinin değerlendirilmesi, öğretim programının zenginleştirilmesi, seminer ve projelerin nitelik yönünden geliştirilmesi konularında da destek olacak. Eğitimler Tezmanksan Akademi’de teorik ve pratik uygulamalı olarak verilecek.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ