FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

TAV, ilk çeyrekte 62 milyon euro net kâr açıkladı

Yılın ilk üç ayına ilişkin finansal sonuçlarını açıklayan TAV Havalimanları, 62 milyon euro net kâr elde etti.

TAV, ilk çeyrekte 62 milyon euro net kâr açıkladı

TAV Havalimanları, yılın ilk üç ayında iç hat dış hat toplamında 4,3 milyon yolcuya hizmet verdi.
Yılın ilk üç ayında toplamında 4,3 milyon yolcuya hizmet veren TAV Havalimanları, 62 milyon euro net kâr açıladı.

Açıklamaya göre şirket, yılın ilk üç ayında 60,6 milyon euro ciro elde ederken, salgın nedeniyle getirilen uçuş kısıtlamaları sonucunda yılın ilk üç ayında iç hat dış hat toplam yolcu sayısı 4,3 milyon olarak gerçekleşti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, 2021’in ilk çeyreğinde yolcu trafiklerinin salgın kaynaklı uçuş kısıtlamalarından etkilenmeye devam ettiğini anımsatarak, şunları kaydetti:

“Ancak, ilk çeyreğin, dış hat yolcusu mevsimselliği açısından en zayıf çeyrek olduğunu da burada eklememiz gerekir. Örneğin, 2019 yılının ilk çeyreğinde, toplam yıllık dış hat yolcumuzun yüzde 10’una hizmet vermiştik. Mevsimselliği oldukça düşük olan iç hat trafiği ise dış hattan çok daha hızlı bir şekilde toparlanmaya devam ediyor. 2021 Mart ayı itibarıyla iç hat trafiğinde 2019 yolcusunun yüzde 46’sı seviyesine kadar ulaştık. Yolcuda yaşanan bu azalma nedeniyle 2020 yılında hızlıca maliyet düşürücü önlemler aldık ve faaliyet giderlerimizde önemli düşüşler elde ettik. Maliyet düşürücü önlemlerimizin devam ettiği 2021 yılının ilk çeyreğinde aylık faaliyet giderlerimiz 21,4 milyon euro olarak 2020’nin dördüncü çeyreğinden yüzde 4 daha aşağıda gerçekleşti.”

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ