FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Tat Gıda, geçen yıl 167 milyon TL net dönem kârı elde etti

Tat Gıda, 2020 yılında ana faaliyet alanı salça, domates ve konserve iş kolunda ciro bazında yüzde 45 ve net kârda yüzde 87 artış kaydetti. Böylece geçen yıl ana faaliyet alanından 71 milyon TL net kâr elde eden Tat Gıda, toplamda ise 167 milyon lira net kâr açıkladı.

Tat Gıda, geçen yıl 167 milyon TL net dönem kârı elde etti

Uzun vadeli iş planları çerçevesinde ana faaliyet alanı olan ve toplam kârlılığı içinde daha yüksek paya sahip salça, domates ve konserve ürünleri iş koluna odaklanma kararı alan Tat Gıda, bu yönde önemli adımlar attı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, 2021 yılı Ocak ayında, süt ve süt ürünleri iş kolundaki tüm varlıkların satışına yönelik sözleşme imzalayan Tat Gıda, makarna ve unlu mamüller iş kolunda faaliyetin durdurulması sonrasında 2020 yılında geriye kalan varlıkların satışını da tamamladı.

Verilen bilgiye göre, 2020 yılında toplamda 167 milyon TL net kâr açıklayan Tat Gıda, ana faaliyet alanı salça, domates ve konserve iş kolundan 71 milyon TL net kâr elde etti. 2020 yılında “durdurulan faaliyetler” altında yer alan makarna ve unlu mamuller iş kolundaki gayrimenkul ve diğer varlıkların satışından 72 milyon TL, süt ve süt ürünleri iş kolundan ise 24 milyon TL net kâr elde edildi.

2020 yılında salça, domates ve konserve iş kolundan 803 milyon TL, durdurulan faaliyetler altında yer alan süt ve süt ürünleri iş kolundan ise 694 milyon TL ciro edildi. Tat Gıda’nın faaliyeti devam eden salça, domates ve konserve ürünleri iş kolunda ihracatı yüzde 131 artış ile 217 milyon TL olarak gerçekleşirken, brüt kârı yüzde 48 artış ile 254 milyon TL, faaliyet kârı yüzde 47 artışla 122 milyon TL oldu. FAVÖK ise yüzde 59 artış ile 134 milyon TL’ye yükseldi.

“Salça, domates ve konservede yüzde 45 büyüdük”

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ