FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Son haftada ivme kaybeden borsa günü nasıl tamamladı?

Investing.com – Haftaya düşüşle başlayan Asya piyasalarındaki satıcılı seyir bugün de devam ederken ABD cephesinde enflasyon verisinin ardından …

Son haftada ivme kaybeden borsa günü nasıl tamamladı?

Investing.com – Haftaya düşüşle başlayan Asya piyasalarındaki satıcılı seyir bugün de devam ederken ABD cephesinde enflasyon verisinin ardından kısa süreli toparlanma olsa da endeksler bugün düşüş yaşıyor. Avrupa’da ise karışık seyir var.

Yurt içinde BİST 100 zayıf kalamaya devam ediyor. 2 Eylül’de 1.484 puana çıkarak Mart sonrası en yüksek seviyeyi gören fiyat, geçen hafta 1.428 puanı görmesinin ardından bu hafta 1.440 puan üzerinde ivme kaybediyor. Son haftada gelişen ülke piyasalarının altında kalan borsada bugünün olumlu tarafı ise bankalardaki yükseliş oldu.

6 haftalık yükselişiyle Mart sonrası kayıplarını silen BİST Bankalar geçen haftayı düşüşle kapattı. Bugün günün ilk yarısında 1.284 puana gerileyerek 20 Ağustos sonrası en düşük seviyeyi gören endeks, bugün gün içinde %1 üzeri primle 1.310 puana çıktı. Endeks günü %0,45 primle 1.297 puandan kapattı.

Günlük bazda en iyi performansı gösteren endeksler BİST Kimyasal, Petrol & Plastik, BİST Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları ve BİST Bilgi Teknolojileri olurken BİST Tekstil & Deri, BİST Metal Harici Mineral Ürünler, BİST Odun, Kağıt & Baskı ve BİST Basit Metaller günün en çok düşen endeksleri oldu.

BIST 100 Endeksi günü %0,27 düşüşle 1.434 puandan kapattı.

Yazar: Necdet Erginsoy

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ