FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Son 24 saatte 10 binden fazla Ethereum yakıldı

Ortaya çıkan verilere göre son 24 saat içerisinde 10.000’den fazla Ethereum yakımı gerçekleşti. En büyük yakım, 1.000’den fazla ETH ile NFT …

Son 24 saatte 10 binden fazla Ethereum yakıldı

Ortaya çıkan verilere göre son 24 saat içerisinde 10.000’den fazla Ethereum yakımı gerçekleşti. En büyük yakım, 1.000’den fazla ETH ile NFT projelerine ait. NFT pazar yeri olarak bilinen OpeanSea tek başına 100 ETH yakımına yol açtı.

Yakılan büyük miktarlardaki ETH’ye ek olarak, ETH işlemleri için ödenen GAS ücreti de 2.000 Gwei seviyelerine yükseldi. Etherscan’a göre, Ethereum blok zincirinde herhangi bir işlemi tamamlamak için kullanıcıların minimum 167 ila 200 dolar arasında bir GAS ücreti ödemesi gerekiyor.

EIP-1559 güncellemesi ağ tıkanıklığına yol açtı

EIP-1559 güncellemesi neredeyse bir ay önce gerçekleşmiş olsa da temel ücret konsepti ve ücret yakma mekanizması hâlâ yüksek ağ tıkanıklığına ve yüksek işlem ücretlerine yol açabiliyor. Bu noktada, toplam 145.000 ETH yakılarak ağ dışına çıkarıldı. Son iki gün içerisinede, önceki iki haftadan daha fazla Ethereum yakımı gerçekleşti. Bir Ethereum geliştiricisi tarafından yayımlanan blog yazısına göre bu tür olaylar büyük ağ tıkanlığı dönemlerinde gerçekleşebilir.

Bir sonraki büyük Ethereum ağ güncellemesi ile Proof of Work (PoW) madencilik algoritması zincir tarafından desteklenmeyecek ve Ethereum yalnızca Proof of Stake (PoS) algoritması ile çalışacak. 3 Şubat’ta gelmesi beklenen güncelleme ile birlikte, Ethereum arzının azalmaya başlaması ve ETH’nin deflasyonist bir varlık haline gelmesi bekleniyor.

Ethereum (ETH), bu yazının yazıldığı esnada 3.351 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale ilk olarak Kriptofoni üzerinde yayımlanmıştır

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ