FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Solana’da yaşanan kesinti sonrasında geliştiriciler Mainnet Beta’yı başarıyla yeniden başlattı

Solana Blockchain’inde yaşanan aşırı yoğunluk, ağda kesintilere neden oluyor. 16 saati aşkın süredir devam eden kesinti 2021 yılında yüksek verim …

Solana’da yaşanan kesinti sonrasında geliştiriciler Mainnet Beta’yı başarıyla yeniden başlattı

Solana Blockchain’inde yaşanan aşırı yoğunluk, ağda kesintilere neden oluyor. 16 saati aşkın süredir devam eden kesinti 2021 yılında yüksek verim beklenen ağ için oldukça endişe verici görülüyor.

Solana ekibi, 15 Eylül’de ana ağ beta sürümünü başarıyla yeniden başlattı. Tam işlevselliğin, yayınlandığı andan itibaren birkaç saat içinde geri yüklenmesi bekleniyor.

Solana Blockchain’inin durumunu izleyen bir Twitter hesabından yapılan paylaşımlara göre, ağdaki işlem yükü saniyede 400.000 işleme kadar yükseldi. İşlem sayısında görülen bu zirveler sonrasında ağda kesintiler meydana geldi ve çatallanmalar meydana geldi. Bellek tüketimindeki artış, bazı düğümlerin çevrim dışı olmasına neden oldu. Bu sorunu çözmek isteyen Solana’nın geliştiricileri, ağın yeniden başlatılmasına karar verdi.

Geliştiriciler sorunun 1. katmanda olduğunu ve Solana’da oluşturulan her şeyi etkilediği bildirdi. Solana’nın şu anda beta aşamasında olduğu ve kesintinin etkilerini bir şekilde iyileştirdiğinin altı çizildi.

Bu gelişmenin hemen ardından Solana’nın fiyatı da önemli ölçüde düştü. Yazım itibari ile Solana (SOL), 163,17 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Solana ve Arbitrum Çevrim Dışı Oldu, Ethereum Saldırılardan Etkilenmedi

Ölçeklendirme platformu Arbitrum da yaklaşık bir saatliğine çökerken çevrim dışı olan tek ağ Solana değil. Arbitrum One, hiçbir fonun riske atılmadığını ve yalnızca yeni işlemlerin gerçekleştirilemeyeceğini açıkladı.

Ethereum da saldırıya uğradı, ancak zarar görmedi. Geliştirici Marius Van Der Wijden, kimliği belirsiz kişilerin Ethereum’a saldırdığını ve bazı Nethermind düğümlerinin geçersiz bir zincire geçtiğini söyledi. Ancak ağı güvence altına alan diğer istemcilerle, düğümler o zamandan beri doğru zincire yeniden katıldı.

Bu makale ilk olarak Kriptofoni üzerinde yayımlanmıştır

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ