FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Şişecam, 4 milyarı aşan float yatırım kararı aldı

Investing.com –  Şişecam SISE Polatlı Fabrikası Yeni Üretim Hattı Resmi Açılış Töreni Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti. Açılışta …

Şişecam, 4 milyarı aşan float yatırım kararı aldı

Investing.com –  Şişecam SISE Polatlı Fabrikası Yeni Üretim Hattı Resmi Açılış Töreni Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti. Açılışta konuşan Şişecam Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kırman, yatırımın 2 milyarı aştığını ve yeni filo hattı yatırımının da 4 milyarı bulacağını söyledi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’tan yapılan açıklamada Şişecam’ın Türkiye’de hızla yükselen cam talebini karşılama ve tüm paydaşları için sürdürülebilir değer yaratma hedefi doğrultusunda mimari camlar ve otomotiv cam ihtiyaçlarına yönelik 4 milyar lirayı aşan iki yeni float hattı yatırımı yapılmasına karar verildiği duyuruldu.

Yapılacak yatırımlar ile Türkiye’deki mevcut yıllık float üretim kapasitesinin %30 oranında artırılarak 2,6 milyon tona yükseltilmesi hedefleniyor.

Gerçekleştirilecek günlük bin 200 ton kapasiteli mimari cam float hattı yeni yeşil saha yatırımının, hızlı bir ivme ile artan düzcam talebinin karşılanması amacıyla, 24 ay içerisinde devreye alınması hedefleniyor.

Diğer yandan devreye alınacak günlük 750 ton üretim kapasiteli otomotiv camına yönelik hattın ise 18 ay içerisinde tamamlanması öngörülüyor.

Otomotiv camına yönelik fırın yatırımının tamamlanmasıyla mevcut durumda otocama yönelik üretim yapan Kırklareli TR1 Float hattının mimari cam faaliyetine kaydırılması ve bu hattın 2024 yılında yapılması planlanan soğuk tamir aşamasında günlük üretim kapasitesinin bin ton seviyesine kadar yükseltilmesi hedefleniyor.

Açılışta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkemizin en prestijli markalarından biri olan Şişecam’ın küresel bir oyuncu olduğuna vurgu yaparak 86 yıllık istikrarlı artan pazar payı sağlıklı büyümeye verilen önemi gösteriyor. İstihdam ve üretimle beraber bu tesisin ülkemiz ekonomisi için taşıdığı önem çok daha iyi anlaşılacaktır, dedi.

Yazar: Necdet Erginsoy

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ