FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

SEPA Cyber Technologies, Türkiye pazarına girdi

Dünya çapında 32’den fazla ülkede faaliyet gösteren Bulgaristan merkezli Fintech şirketi SEPA Cyber Technologies, Türkiye pazarına adım attı. Bankacılık ve finans sektörü başta olmak üzere perakende sektörüne ve hükümetlere bilgi teknolojileri çözümleri sunan şirket, İstanbul’da açtığı yeni ofisi ile Türkiye’de yerel dijitalleşmeyi hızlandırmayı amaçlıyor.

SEPA Cyber Technologies, Türkiye pazarına girdi

Finansal teknolojiler pazarı (Fintech), dijital çağa paralel olarak her geçen gün daha da önem kazanıyor. Türkiye’de de özellikle son yıllarda başarılı bir grafik çizen Türkiye Fintech pazarı, yapılan araştırmalara göre, yılda ortalama yüzde 14 büyüyor. Startups.Watch tarafından yayınlanan ‘Küresel Fintech Raporu’na göre, Türkiye’de 2020’nin ilk 11 ayında 108 milyon dolar Fintech yatırımı yapıldı.

Son olarak dünya çapında 32’den fazla ülkede faaliyet gösteren Bulgaristan merkezli Fintech şirketi SEPA Cyber Technologies, Türkiye pazarına adım attı. Bankacılık ve finans sektörü başta olmak üzere perakende sektörüne ve hükümetlere bilgi teknolojileri çözümleri sunan şirket, İstanbul’da açtığı yeni ofisi ile Türkiye’de yerel dijitalleşmeyi hızlandırmayı amaçlıyor.

Küresel Fintech pazarının 158 milyar dolara ulaşması bekleniyor

The Business Research Company tarafından yayınlanan bir rapora göre, küresel Fintech pazarı, 2015’ten bu yana yıllık yüzde 7,9’luk büyüme oranıyla 2019’da 111 milyar dolar büyüklüğe ulaştı. Pandeminin ana gündem maddesi olduğu 2020 yılında da dijital ödemelerin artan popülaritesi, veri yönetimindeki yüksek verimliliği nedeniyle blockchain teknolojisine yapılan yatırımların artması ve e-ticaretin katlanarak büyümesiyle önemli bir ivme kazanan sektörün, 2023’e kadar yüzde 9,2’lik büyüme oranıyla 158 milyar dolar büyüklüğe ulaşması bekleniyor.

“Türkiye yenilikçi ve hızlı büyüyen bir pazar”

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ