FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Senard: Renault’da her zaman teknoloji ve inovasyon insanlara hizmet eder

Renault Yönetim Kurulu Başkanı Senard, “Renault’da, her zaman teknoloji ve inovasyon insanlara hizmet eder; insanlar teknoloji ve inovasyona değil.” dedi.

Senard: Renault’da her zaman teknoloji ve inovasyon insanlara hizmet eder

Renault Grubu, 23 Nisan’da yapılan yıllık genel kurul toplantısında yeni misyonlarının “Yenilikçi ruhla mobiliteyi daha da ileriye taşıyarak insanları birbirlerine yakınlaştırmak” olduğunu hissedarları ile paylaştı.

Renault’dan yapılan açıklamada, tüm çalışanlarla birlikte, paydaşlar ile istişare içinde inşa edilen ve yönetim kurulu tarafından onaylanan misyonun, grubun Fransa ve dünyadaki projesinin amacını ve anlamını ifade ettiği ifade edildi.

Bu kelimelerle; kurumsal yapısı, 170 bin çalışanı, paydaşları ve müşterilerine hizmet etme amacını taşıyan misyonunun anlamının vurgulandığı aktarılan açıklamada, “Misyonun kalbinde Renault’nun derinlere uzanan; temeli insan unsuru olan, paylaşımcı duruşu ile grubun yaratıcılık, yenilikçilik ve teknik yetileri yer alıyor.” ifadelerine yer verildi.

Renault Yönetim Kurulu Başkanı Jean-Dominique Senard misyon odaklı yaklaşımın rekabetçiliğin temel unsuru olduğunu belirterek, “Renault’da, her zaman teknoloji ve inovasyon insanlara hizmet eder; insanlar teknoloji ve inovasyona değil. Bunun nedeni ise, temel amacımızın insanları birbirine yakınlaştırmak olmasıdır. Bu özgürlük, günümüz ulaşımının da temelinde yatmaktadır ve yarın bu ilişki daha da güçlenecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir şirketin gücünün, yapacağı hamleler ile uzun vadeli dinamiklerinin, o şirketin değer odaklı yönetim şekli ve stratejisiyle uyumlu olmasına bağlı olduğuna dikkati çeken Senard, bu uyumun anlamlı ve kalıcı sonuçlar doğurduğunu kaydetti.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ