FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

SEC Başkanı Gensler’den kripto para endüstrisine ilişkin açıklamalar

Investing.com – Investing.com Türkiye ekibinin geçen ay düzenlediği ankete göre kripto para yatırımcılarının önemli bir kısmı, yeni düzenleme …

SEC Başkanı Gensler’den kripto para endüstrisine ilişkin açıklamalar

Investing.com – Investing.com Türkiye ekibinin geçen ay düzenlediği ankete göre kripto para yatırımcılarının önemli bir kısmı, yeni düzenleme kısıtlamalarından ötürü endişe duyuyor. 3 binin üzerinde kişinin yanıt verdiği ankette katılımcıların %40’ından fazlası, kripto paraların önündeki en büyük tehdidin düzenlemeler olduğu görüşünde. Hal böyleyken, gözler özellikle dünyanın en büyük ekonomilerindeki finansal kurumlara çevrilmiş durumda. Bu kurumların başında ise ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) geliyor.

SEC Başkanı Gensler: “Kripto para endüstrisi, bazı kamu politikalarını izlemeli”

Kripto para yatırımcıları, SEC Başkanı Gary Gensler’in kripto paralara karşı tutumunu anbean takip ediyor. Son olarak Financial Times’a bir röportaj veren Gensler, kripto para endüstrisine dair önemli ifadelerde bulundu.

Kripto paraların teknolojisi konusunda iyimser bir tutum takındığını belirten Gensler, buna rağmen kripto paraların diğer varlıklar gibi yasa dışı faaliyetlere karşı yatırımcı koruması gibi temel kamu politikalarını izlemesi gerektiğini söyledi.

Gary Gensler, kripto para platformlarının düzenlemeleri benimsemeleri gerektiğini, aksi halde halkın güvenini kaybetme riskiyle karşı karşıya olacaklarını söyledi. Kripto endüstrisinin büyüklüğünü kabul eden Başkan Gensler, sektörün 5 ila 10 yıllık geleceğinin “kamu politikası çerçevesinde” olduğunu ifade etti.

Düzenleyicilerin merkezsiz finans (DeFi) platformlarını denetleyeceğini belirten Gensler, aracılar gibi merkezi kişilerin olmamasının bunu zorlaştıracağını vurguladı. Başkan geçen hafta kripto para endüstrisi için “Vahşi Batı gibi” ifadesinde bulunmuştu.

Yazar: Deniz Engin

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ