FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

SEC Başkanı Gensler, Senato önündeki ifadesinde kripto para piyasasına değindi

Investing.com – ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gensler, kripto para birimlerine dair açıklamalarda bulundu. ABD Senatosu …

SEC Başkanı Gensler, Senato önündeki ifadesinde kripto para piyasasına değindi

Investing.com – ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gensler, kripto para birimlerine dair açıklamalarda bulundu. ABD Senatosu önünde verdiği ifadede kripto para düzenlemesinin projeksiyonuna ilişkin fikirler veren Gensler, bu alanda hizmet veren platformların SEC’e kaydolması gerekeceğini belirtti.

Konuşmasına küresel sermaye piyasalarının %38’ini ABD’nin elinde bulundurduğunu söyleyerek başlayan SEC Başkanı Gensler, ekonominin pek çok alt bölümüne dair ifadelerde bulundu. SEC’in gündeminde piyasa yapısı, tahmine dayalı veri analizi ve yatırım yönetimi gibi konular bulunduğunun altını çizen Başkan, mevcut düzenlemelerin teknolojinin hızına ayak uyduramadığını söyledi.

Gensler, şunları söyledi:

Kripto para piyasasına dair de görüşlerini belirten Gensler, kripto para platformları başta olmak üzere pek çok katılımcının düzenlemelerin dışında faaliyet gösterdiğini belirtti. Başkan, bu görüşün yalnızca kendisine ait olmadığını hatırlatırken, “yeterli olmasa da mevcut düzenlemelerin yatırımcıları koruduğunu ve yasa dışı finansal faaliyetlerin önüne geçtiğini” söyledi. Gensler’in açıklamasına göre yeni düzenlemelere dair çalışmalar ABD Merkez Bankası (Fed), Hazine Bakanlığı, ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), Para Birimi Denetleme Ofisi ve Finansal Piyasalar Çalışma Grubu üyeleriyle ortaklaşa yürütülüyor.

Tüm bu grupların kripto para düzenlemeleri üzerinde kafa yorduğu ifade edilirken Başkan, platformlara ve projelere SEC ile konuşmaları çağrısında bulundu.

Yazar: Deniz Engin

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ