FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Schneider Electric, İstanbul İnovasyon Merkezi’ni hizmete aldı

Schneider Electric’in, Türkiye’nin ulusal enerji verimliliği stratejileri doğrultusunda 2023, 2030 ve 2050 hedeflerine ulaşmasına katkı sağlamak amacıyla Türkiye’nin yanı sıra Ortadoğu ve Afrika coğrafyasına da hizmet verecek İstanbul İnovasyon Merkezi hizmete girdi.

Schneider Electric, İstanbul İnovasyon Merkezi’ni hizmete aldı

Corporate Knights Küresel Sürdürülebilirlik Endeksi’nde bu yıl zirveye yerleşen Schneider Electric, enerji verimliliğinde ülkelerin ve kurumların dijital dönüşümüne önayak olmak amacıyla kurduğu inovasyon merkezlerinden Ortadoğu ve Afrika (MEA) coğrafyasındaki ilk merkezini İstanbul’da açtı.

Schneider Electric’ten yapılan açıklamaya göre, şirketin Ataşehir’deki genel merkezinde kurulan inovasyon merkezi, hastaneler, oteller, endüstri tesisleri, veri merkezleri, üstyapı yatırımları gibi tüm uygulama alanlarında gerçek zamanlı teknoloji çözümlerinin deneyimlenebileceği bir alan olarak hizmet verecek.

Schneider Electric, yapay zeka, dijital ikiz teknolojilerini de temel alan 50’nin üzerinde yazılım ile donattığı inovasyon merkezinde gerçek zamanlı verilerle tüm dünyadan tesisleri birbirine bağlayarak ve karşılaştırma yaparak her müşteriye özel çözüm üretmeyi amaçlıyor.

Merkezin aynı zamanda meslek örgütleri, enerji sektörü profesyonelleri ve mühendislik fakültelerinden üniversite öğrencileri için bir deneyim, eğitim ve gelişim alanı olarak hizmet vermesi bekleniyor. Bu yıl binden fazla kişi ve kurumu ağırlaması hedeflenen inovasyon merkezi, Schneider Electric’in dünyanın diğer şehirlerindeki merkezlerle ortak projeler içerisinde yer alarak ve know-how paylaşımı yaparak enerji verimliliğinde küresel dijital dönüşüm hamlesine de katkı sunacak.

“İhtiyaçlara cevap vermeye devam ettik”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Bölge Başkanı Bora Tuncer, Schneider Electric’in dünya çapında farklı amaçlara hizmet eden 50’nin üzerinde inovasyon merkezi olduğunu belirterek, şirketin Ortadoğu ve Afrika coğrafyasındaki ilk inovasyon merkezini, endüstrileşme ve dijitalleşme açısından hızlı bir gelişme gösteren Türkiye’de açmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ