FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Samsunport, 100 milyon TL’lik yeni yatırım fazını başlatıyor

Cey Group, Samsunport’ta 100 milyon TL değerindeki ikinci büyük yatırım fazını başlatıyor. Grup bu yatırımla ekipmam filosunu güçlendirecek. Ali Avcı, artan müşteri taleplerini daha hızlı ve daha uygun maliyetle karşılayacaklarını vurguladı.

Samsunport, 100 milyon TL’lik yeni yatırım fazını başlatıyor

Samsunport Limanı, 100 milyon TL değerindeki ikinci büyük yatırım fazını başlatıyor. Bu yıl yaptıkları 100 milyon TL’lik yatırımla Samsunport’ta gerçekleştirdikleri toplam yatırımın 500 milyon TL’yi bulduğunu ifade eden Cey Group Başkanı Ali Avcı, “Samsunport bölgenin önemli bir lojistik üssü oldu.

İşletmelerin en büyük maliyetlerinden biri de hiç şüphe yok ki lojistiktir. Bizim yaptığımız teknoloji ve iş makinesi yatırımları ile maliyetleri mümkün olduğu kadar aşağı çekmiş olmamız, işletmelere önemli bir avantaj sağlamış oldu. Dolayısıyla hizmet verdiğimiz işletmelerle karşılıklı “kazan-kazan” sistemi içinde faaliyet gösterme imkânımız oldu” diye konuştu. Avcı, yatırımların aralıksız süreceğini söyledi.

Cey Group çatısı altında faaliyet gösteren Samsunport, 2010 yılında Samsun Limanı’nı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan (ÖİB) devralınmasının ardından 50 milyon dolarlık iyileştirme yatırımı yapmış, limanın iş kapasitesini 4 katı artırmıştı. İş hacmi genişleyen Samsunport Limanı’na yapılan 100 milyon TL yatırımın büyük kısmını modern ve son teknoloji ekipmanlar için kullanacak. Bu kapsamda, 2 adet Liebhher mobil liman vinci, 2 adet Sennebogen 880 EQ liman vinci, 4 adet Hyster Reach Stacker 45-46 Ton, 4 adet Komatsu Loader 19- 23,5 ton, 4 adet Doosan dizel forklift 3-5 Ton, 2 adet Luigong Mini Loader yatırımı yapılacak.

“Kazandığımızı, yine lojistiğe yatırıyoruz”

Her firma gibi Cey Group’un da iş prensipleri olduğuna vurgu yapan Ali Avcı, “Biz lojistik firmasıyız ve lojistik hizmetinden kazandığımızı lojistik sektörüne yatırıyoruz. İkinci bir prensibimiz ise “faaliyet gösterdiğimiz bölge ile büyümek” dedi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ