FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Petrol, son rallisine ara vererek düşüş yaşadı

Yazar: Gina Lee Investing.com – Çarşamba günü petrol Asya’da düşüş yaşadı. Meksika’daki üretimin dörtte birinin kaybı ve Çin’in, son Covid-19 …

Petrol, son rallisine ara vererek düşüş yaşadı

Yazar: Gina Lee

Investing.com – Çarşamba günü petrol Asya’da düşüş yaşadı. Meksika’daki üretimin dörtte birinin kaybı ve Çin’in, son Covid-19 dalgasını kontrol altına aldığına dair göstergeler sayesinde ralli yapmıştı.

Brent %0,62 düşüşle 69,97 dolar olurken WTI %0,56 kayıpla 67,16 dolara geriledi.

Her iki sözleşme de son iki gün içinde %8 civarı artış yaşayarak yedi günlük kayıp trendinde kaybettiklerinin çoğunu geri aldı. Dünya genelinde salgının etkisine dair endişeler de kayıplara katkıda bulundu.

Pazar günü Petróleos Mexicanos (Pemex) tarafından işletilen bir offshore petrol platformunda yaşanan yangın, Pazartesi günü itibarı ile üretimde yaklaşık 420.000 varil düşüşe sebep oldu.

ABD’de Salı günü Amerikan Petrol Enstitüsü ham petrol stok raporunu paylaştı. Veriler, 20 Ağustos ile biten hafta için 1,622 milyon varil düşüş gösterdi. Investing.com tarafından hazırlanan tahminler 2,367 milyon varil düşüş yönünde olurken önceki hafta 1,163 milyon varil düşüş kaydedilmişti.

ABD Enerji Bilgilendirme Dairesi’nin ham petrol arz raporu ise gün içinde paylaşılacak.

Çin’de yaşanan son vaka dalgasının kontrol altına alındığı görülüyor. Ülke, son vaka dalgası başladığından beri ilk kez Pazartesi günü bölgesel olarak semptomatik bir enfeksiyon raporlamadı.

ANZ emtia analistleri, Delta varyantının “kökünün kazındığının” bir göstergesi olarak Pekin ve Şanghay’daki trafikte artış olduğuna işaret etti.

“Yine de Meksika’daki üretim kaybının OPEC+’nın Ağustos ayındaki planlı üretim artışına denk olması ile havayolu endüstrisindeki gelişmeler, devam eden bazı kısıtlamalar arasında geriden gelebilir.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ