FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Petrol, ABD ham petrol stoklarında daralma işaretlerinin ortaya çıkması ile yükseldi

Yazar: Gina Lee Investing.com – Salı günü petrol, ABD ham petrol arz verileri öncesinde Asya’da yükseldi. Brent, Pazartesi günü yaklaşık %2 …

Petrol, ABD ham petrol stoklarında daralma işaretlerinin ortaya çıkması ile yükseldi

Yazar: Gina Lee

Investing.com – Salı günü petrol, ABD ham petrol arz verileri öncesinde Asya’da yükseldi.

Brent, Pazartesi günü yaklaşık %2 düştükten sonra %0,54 artışla 74,46 dolar oldu. Gün sonunda vadesi dolacak olan WTI, önceki seansta %2,3 düşüş yaşadıktan sonra %0,98 artarak 70,83 dolara ulaştı.

ANZ’ye göre dünya genelinde kamu kurumları, artan gaz ve kömür fiyatları ve Ida Kasırgası sonrasında Meksika Körfezi’ndeki kesintilerin uzaması ve dolayısıyla daha az üretim olması nedeniyle akaryakıta dönüyor.

ABD’nin Meksika Körfezi’ndeki en büyük petrol üreticisi olan Royal Dutch Shell (LON:RDSa) Plc, bölgedeki en büyük iki sahasındaki üretimin, Ida’nın verdiği zarardan dolayı 2022 yılına kadar tekrar başlamayacağını söyledi.

Bloomberg Intelligence’a göre üretimdeki aksama, günlük 300.000 varillik üretim kapasitesini (ya da bölgede üretilen her altı varilden birini) etkileyecek.

Piyasalar şimdi alternatif arıyor ancak başta doğalgaz olmak üzere yaşanan küresel bir enerji krizi, ham petrol talebini artırabilir.

Amerikan Petrol Enstitüsü’nün (API) ham petrol arz verileri gün içinde paylaşılacak.

Asya Pasifik’te Çin’in ekonomik iyileşmesi de yatırımcıların radarında. Fed de Çarşamba günü politika kararını paylaşacak ve varlık alımlarını azaltmaya başlaması bekleniyor.

ANZ Research analistleri, “yavaşlayan Çin ekonomisi ve Fed’in azaltım takvimi etrafındaki belirsizlik, piyasa hissiyatını baskılarken diğer gelişmeler hala daha yüksek petrol fiyatlarına işaret ediyor” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ