FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Peloton, ikinci çeyrekte büyük zarar etmesi ve Tread konusunda mahkeme celbi alması üzerine düşüş yaşadı

Yazar: Dhirendra Tripathi Investing.com – Peloton (NASDAQ:PTON) Cuma günü yaklaşık %10 düşüş yaşadı. Şirket, koşu bandını kullananların maruz …

Peloton, ikinci çeyrekte büyük zarar etmesi ve Tread konusunda mahkeme celbi alması üzerine düşüş yaşadı

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Peloton (NASDAQ:PTON) Cuma günü yaklaşık %10 düşüş yaşadı. Şirket, koşu bandını kullananların maruz kaldığı bildirilen yaralanmalar nedeniyle Adalet Bakanlığı ve Ulusal Güvenlik Bakanlığı tarafından mahkemeye çağrıldığını söyledi.

Çeyrek dönem için beklenenden daha büyük bir zarar paylaşıp yüksek pazarlama maliyetleri konusunda uyaran şirketin, Bike aletinin fiyatını 400 dolar düşüreceğini söylemesi üzerine hisse senetleri zaten düşük işlem görüyordu.

En düşük maliyetli Peloton Bike, artık 1.495 dolara satılacak. Daha pahalı olan Bike+ ise hala 2.495 dolar.

Peloton ABD SEC’in, şirketin yaralanmalarla ilgili kamuya yaptığı açıklamalarını araştırdığını da söyledi. İsmi, iade talepleriyle ilgili birçok davada geçti.

Uzun süre isteksiz olduktan sonra şirket, yaralanma raporları ve bir ölümün ardından güvenlik endişeleri nedeni ile Mayıs ayında Tread ve Tread+ koşu bantları için iade çağrısı yapmıştı. Ayrıca dokunmatik ekranın aletten düştüğüne dair örnekler de vardı.

Perşembe günü Peloton, Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu’nun, telafi eylemini onayladığını ve Tread’i Pazartesi günü yeniden piyasaya süreceğini söyledi.

Peloton’un dördüncü çeyrek geliri yıllık %54 artışla 937 milyon dolara yükseldi. Abone geliri üç kat arttı. Ancak gelirin maliyeti de iki katına çıktı ve genel giderler iki buçuk kat artarak şirketi kırmızı bölgeye çekti.

Geliri tahminleri aşsa da hisse başına düzeltilmiş zararı, beklentilerin iki katıydı.

Şirket, devam eden çeyrekte 800 milyon dolar ve yıllık 5,4 milyar dolar gelir bekliyor. Peloton, Bike’taki fiyat indirimi ile Tread’den gelen düşük gelir katkısının da ilk çeyrek tahminlerinde yer aldığını söyledi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ