FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Pegasus, 5 Airbus uçağı teslim alacak

Pegasus, 2021 yılında 4 adet Airbus A320neo ve 1 adet Airbus A321neo uçağını teslim alacak. Uçakların finansmanı ise finansal kiralama yöntemiyle sağlanacak

Pegasus, 5 Airbus uçağı teslim alacak

Pegasus, mart – aralık 2021 döneminde teslime konu 4 adet Airbus A320neo ve 1 adet Airbus A321neo uçağın finansmanının finansal kiralama yöntemiyle sağlanmasına karar verildiğini duyurdu.

Pegasus’tan Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada, Yönetim Kurulumuz tarafından 2012 Airbus siparişi kapsamında Mart – Aralık 2021 döneminde teslime konu 4 adet Airbus A320neo ve 1 adet Airbus A321neo uçağın finansmanının finansal kiralama yöntemiyle sağlanmasına karar verilmiştir. Finansmana konu uçaklar için finansman yöntem ve koşulları ve finansman sağlanacak kurumlar uçakların tamamı için veya bir veya birkaç uçaklık kısımları için teklif toplama ve değerlendirme yöntemiyle Şirket yönetimi tarafından belirlenecek ve finansman ile ilgili gelişmeler Şirketin Finansal Raporlarında finansal araçlar / finansal kiralama borçları bölümünde yatırımcılarımızın bilgisine sunulacaktır” ifadelerine yer verildi.

Şirket, 2012 yılında 42 adet A320neo ve 58 adet A321neo tipi uçaktan oluşan 100 uçaklık Airbus siparişi vermişti.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ