FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Paraguas Alüminyum, sosyal mesafe için alanları bölüyor

Pandemi ile birlikte sosyal mesafenin gündeme gelmesiyle iş ve yaşam alanlarında ofislerde ve evlerde yeni yaşam alanları oluşturma ihtiyacı doğdu. Bu alanlar arasında bölmeleri sağlayan ürünler geliştiren Paraguas Alüminyum, üretimin yüzde 95’ini ihraç ediyor. Üretimin yüzde 5’ini de iç pazara aktaran şirket, yoğun talep üzerine bu oranı yüzde 10-15 çıkarmayı planlıyor.

Paraguas Alüminyum, sosyal mesafe için alanları bölüyor

Pandemi ile birlikte sosyal mesafenin gündeme gelmesiyle iş ve yaşam alanlarında ofislerde ve evlerde yeni yaşam alanları oluşturma ihtiyacı doğdu. Bu alanlar arasında bölmeleri sağlayan ürünlere talep arttı. Faslı genç girişimci Bouchra Labrahmi Çeşmeci tarafından kurulan Paraguas Alüminyum Sistemleri, ihracattan iç piyasaya dönmeye başladı.

Fransa Cannes’da işletme yönetimi okuduktan sonra 2014 yılında Türkiye’ye de İngilizce işletme bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Çeşmeci, ardında evlenip Türkiye’ye yerleşti. İngilizce, Arapça, Türkçe, Fransızca ve İspanyolca olmak üzere 5 dil bilen Çeşmeci, sektörde çalıştıktan sonra Haziran 2020’de kendi üretim atölyesini kurdu. Şirketin ismini İspanyolca ‘şemsiye’ anlamına gelen Paraguas Alüminyum olarak belirlediklerini söyleyen Bouchra Labrahmi Çeşmeci, ürettikleri ürünler arasında, pergola sistemleri, bioklimatik, giyotin cam sistemleri, zip perde, tente ürünleri, güneş enerjili gölge sistemleri, alüminyum sistemleri, büyük gölge çadırları ve araç otoparkları için tentelerin yer aldığını söyledi.

Özel sipariş alıyor

Ürünlerin yüzde 95’ini demonte olarak ihraç ettiklerini aktaran Çeşmeci, “Yüzde 5’ini iç piyasaya özel sipariş şeklinde üretiyoruz. Yurtdışı piyasada bu işi yapabilen firma sayısı azlığından ve yurtdışı ilişkilerimizden dolayı hedeflemeyi ihraç olarak belirledik. Fakat özellikle pandemi esnasında alanların bölünme gereksiniminden dolayı iç piyasadan çok fazla talep alıyoruz. Yurtiçi piyasaya hiç üretmiyorken yüzde 5’ini ayırdık şimdilik. Talep böyle giderse iç piyasa üretimini yüzde 10-15’lere çıkarabiliriz.” diye konuştu.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ