FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Odeabank, pandemide ihracatçılara 11,7 milyar TL’lik kaynak sağladı

Odeabank, pandeminin başladığı günden bu yana uluslararası ticarette büyümek isteyen Türk şirketlerine 11,7 milyar TL’lik kaynak aktardı. Banka, 2021’de ise Türkiye’nin dış ticaretine 3 milyar dolarlık katkı sağlamayı hedefliyor.

Odeabank, pandemide ihracatçılara 11,7 milyar TL’lik kaynak sağladı

Odeabank, ticarette büyümek isteyen Türk şirketlerine verdiği desteklere devam ediyor. Pademinin başladığı günden bu yana banka, Türk ihracatçılara 11,7 milyar liralık kaynak sağladı. Banka, 2021 yılında Türkiye’nin dış ticaretine 3 milyar dolarlık katkı sağlamayı hedefliyor.

Bankadan yapılan açıklamaya göre, sunduğu kaynakların yanı sıra pandemi dönemi boyunca gerçekleştirdiği Dış Ticaret Buluşmaları ile de ihracatçılara yön gösterdi. Geçen yıl yapılan 35 toplantıda, ülke çapında faaliyet gösteren 2 binin üzerinde ihracatçı ve sanayiciyle dijital platform üzerinden buluşan Odeabank, 2021’de de Dış Ticaret Buluşmaları’na devam edecek.

Ankara, İzmir, İstanbul, Gaziantep, Konya, Kahramanmaraş, Hatay, Samsun, Trabzon, Ordu, Osmaniye, Bursa, Antalya, Adana, Mersin ve Denizlili iş insanlarının katılımıyla gerçekleştirilen online Odeabank Dış Ticaret Buluşmaları’nda, COVID-19 döneminde dış pazarlara daha kolay erişim hakkında önemli bilgiler paylaşıldı. Odeabank’ın bu toplantılarına COVID-19 salgını sona erene kadar her hafta ayrı bir ilde olmak üzere devam edilecek.

“Dış ticaret firmalarına destek vermeye devam edeceğiz”

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ