FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

MiMedX hissesi, son aşamadaki iki deneyinin hayal kırıklığına uğratması ile düşüş yaşadı

Yazar: Dhirendra Tripathi Investing.com – Skandallarla boğuşan MiMedx (NASDAQ:MDXG), ileri evre iki kas-iskelet sistemi klinik çalışmasında …

MiMedX hissesi, son aşamadaki iki deneyinin hayal kırıklığına uğratması ile düşüş yaşadı

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Skandallarla boğuşan MiMedx (NASDAQ:MDXG), ileri evre iki kas-iskelet sistemi klinik çalışmasında aksilik yaşadıktan sonra Pazartesi günü %52 üzerinde düşüş yaşadı.

Şirket bir düzenleyici bülteninde temel ürününün, iki ayrı klinik deneyde kritik son noktaları karşılamadığını söyledi: Diz Osteoartriti (KOA) tedavisi için bir Faz 2B denemesi ve bir Faz 3 Plantar Fasiit (PF) tedavisi için yapılan klinik deneyler.

Bulguların, ikinci durumda biyolojik bir lisans başvurusunu desteklemediğini ekledi. Şirket, faz-III KOA doğrulama çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.

Sonuçlar, önceki yönetiminin geçmişte yaptığı yanlışların gölgesinde kalmış bir şirket için ciddi bir darbe. Eski CEO Parker Petit ve COO’su William Taylor, son on yılın ortasında şirketin mali tablolarını şişirmekten suçlu bulunduktan sonra Şubat ayında bir yıl hapis cezasına çarptırıldı. Dolandırıcılık, Parker ile Mark Cohodes liderliğindeki kısa satıcılar arasındaki sert bir halk kavgası sırasında ortaya çıkmıştı.

MiMedX’in ürün hattı, Wall Street’te ve Bloomberg Opinion gibi finansal medyada bu yıl %65’lik bir ralliyi körüklemeye yetecek desteği aldı.

Stat News’den Adam Feuerstein “eğer bu sabah açıklanan iki başarısız klinik denemenin kanıtladığı gibi $MDXG ürünleri işe yaramazsa o zaman yıllar süren tartışmalar bitmiş demektir, değil mi?” tweeti attı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ