FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

MicroStrategy, 177 milyon dolarlık Bitcoin alımı duyurdu

Investing.com – 2020’de kripto para piyasasındaki yükselişin fitilini ateşleyen şirketlerden MicroStrategy, yeni bir Bitcoin alımı …

MicroStrategy, 177 milyon dolarlık Bitcoin alımı duyurdu

Investing.com – 2020’de kripto para piyasasındaki yükselişin fitilini ateşleyen şirketlerden MicroStrategy, yeni bir Bitcoin alımı gerçekleştirdiğini duyurdu. Dünyaca ünlü iş zekası şirketi, 3.907 BTC alım yaptıklarını açıkladı.

Geçen yıl Tesla, Paypal ve Square ile beraber kurumsal yatırımcıların kripto para alanına girmesinde başı çeken şirketler arasında yer alan MicroStrategy, özellikle Bitcoin’in arkasındaki itici güçlerden biriydi. SEC’e takdim edilen 8-K dosyalamasına göre şirket, 1 Temmuz ile 23 Ağustos arasında bilançosuna 3.907 Bitcoin daha ekledi.

Şirketin bu alımı ortalama 45.924 dolarlık fiyattan yaptığı ifade edildi.

Michael Saylor’ın başında bulunduğu şirketin bu alımın ardından toplam 108.992 BTC tuttuğu ifade edilirken ortalama maliyetin 26.769 dolar olduğu açıklandı. Bu miktar şu anda 5 milyar dolardan fazla bir tutara denk geliyor.

Bitcoin’e sonsuz bir güven beslediği bilinen MicroStrategy’nin yakın zamanda Bitcoin alımlarını durdurması beklenmiyor. Ünlü yazılım şirketi, Fortune 500 listesinde ABD doları cinsinden tuttuğu fonları Bitcoin’e dönüştüren ilk şirket olarak tarihe geçmişti. Mayıs ayındaki piyasa çöküşü sırasında eleştiri oklarının odağında olan CEO Michael Saylor, satış yoluna gitmeyerek kararının arkasında durmuştu.

Son 24 saatte %3,3 değer kaybeden Bitcoin, bu haberin yazıldığı sırada 48.500 doların hemen üzerinde işlem görüyor. Bu kayba rağmen BTC’nin haftalık %4,31 kazançta olduğu görülüyor.

Yazar: Necdet Erginsoy

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ