FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Maxion İnci Jant Grubu’ndan 250 milyon TL’lik fabrika yatırımı

Maxion İnci Jant Grubu, ağır ve ticari araç jant üretim kapasitesini arttırmak üzere Manisa’ya 250 milyon TL tutarında yeni tesis yatırımı yapıyor. Şirket, söz konusu yatırımla yıllık jant üretim kapasitesini yaklaşık 13 milyona çıkaracak.

Maxion İnci Jant Grubu’ndan 250 milyon TL’lik fabrika yatırımı

Dünyanın önde gelen jant üreticisi Maxion Wheels ve İnci Holding iştiraki olan Maxion İnci Jant Grubu, Manisa’da 250 milyon TL’ye kuracağı fabrika ile ağır ve ticari araç jant üretim kapasitesini artıracak.

Maxion İnci Jant Grubu’ndan yapılan açıklamaya göre, Manisa OSB’deki beşinci fabrika olan ve 18 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplamda 21 bin metrekarelik alana kurulan yeni ağır ve ticari araç jant üretim fabrikasının inşaat ve altyapı çalışmaları tamamlandı. 250 milyon TL’ye mal olmasını beklenen tesisin 2022 yılında resmen faaliyete geçmesi planlanıyor. Yeni fabrikayla birlikte ilk etapta 80 kişi istihdam edilecek. İlave istihdamla birlikte Maxion İnci Jant Grubu toplam çalışan sayısı bin 800’e çıkacak.

Bu yatırımla şirket, mevcut ağır ve ticari araç jant üretim kapasitesini özellikle tubeless jantlarda 800 bin adet artarak toplam ağır ve ticari araç jant kapasitesini 3 milyon adet janta çıkaracak. Yeni yatırımla birlikte Manisa bölgesinde ihracatta ve istihdamda artış sağlanacak. Yeni yatırımla birlikte 60 milyon dolarlık ek satış ve 50 milyon dolarlık ek ihracat öngörülüyor.

Jant boyama tesisi de kuruyor

Verilen bilgiye göre Maxion İnci Jant Grubu, ayrıca mevcut fabrikasına yeni ve son teknolojiye sahip, 3 milyon jant boyama kapasitelik bir boya tesisi de kuruyor. Son kat boya uygulamasının robotlarla yapılacağı tesiste jantın boya kalitesini artıracak birçok yeni teknoloji de Haziran ayından itibaren tam kapasite ile devreye alınacak. Maxion İnci Jant Grubu halihazırda yılda 10 milyon adet binek, hafif ticari ve ticari araçlar için sac ve alüminyum jant üretimi gerçekleştirirken, Manisa OSB’de binek ve ticari araç jant üretimiyle yıllık 420 milyon dolar satış gerçekleştiriyor.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ