FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Lululemon, tahminleri aştıktan sonra hedeflerini tekrar yükseltmesi üzerine değer kazandı

Yazar: Dhirendra Tripathi Investing.com – Lululemon (NASDAQ:LULU) Perşembe günü %14 artış gösterdi. Şirket, ikinci çeyrek tahminlerini aştıktan …

Lululemon, tahminleri aştıktan sonra hedeflerini tekrar yükseltmesi üzerine değer kazandı

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Lululemon (NASDAQ:LULU) Perşembe günü %14 artış gösterdi. Şirket, ikinci çeyrek tahminlerini aştıktan sonra yıllık görünümünü ikinci kez yükseltti.

Şirket, spor ve gündelik giyime olan yüksek talebin tadını çıkarmaya devam ederken gelir ve kârlılığı arttı. Yalnızca egzersiz ve dış faaliyetler için değil aynı zamanda evden çalışma sırasında da talep yüksek oldu.

Ekonomi yeniden açılırken işlerin yavaşladığına dair pek işaret yoktu. Lululemon, tüm yıl için gelir hedefini %6 artırarak 6,22 milyar dolara çıkardı. Üçüncü çeyrek geliri, Temmuz ayındaki 1,5 milyar dolarlık rakama kıyasla 1,41 milyar dolar olarak görülüyor.

Lululemon, Nike (NYSE:NKE) ve Under Armour (NYSE:UAA) gibi giyim şirketleri, salgın döneminde en çok kazananlardan oldu. Eve kapanmalarla resmi giyim azalırken insanlar işe git-gel yapmadıkları için spor yapmaya daha çok vakit kaldı.

Bununla birlikte ABD’de hayat bu bahar normale dönerken alışveriş paternlerinde bazı değişim işaretleri görüldü. Doğrudan tüketiciye satışlar azalırken ikinci çeyrek sırasında şirket, kendine ait 11 mağaza açarak Temmuz ayını 534 mağaza ile kapattı.

Hisse başına düzeltilmiş kârı iki katından fazla artarak 74 sentten 1,65 dolara çıktı. Şirket, çeyrek dönemde 171,1 milyon dolar değerinde hisseyi yeniden aldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ