FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Kömür ve gaz fiyatları yatışsa da ABD arzında devam eden daralma ile petrol düşüş yaşadı

Yazar – Gina Lee Investing.com – ABD arzındaki daralma devam ederken petrol Asya’da düşüş yaşadı. Yatışan kömür ve gaz fiyatları, petrol …

Kömür ve gaz fiyatları yatışsa da ABD arzında devam eden daralma ile petrol düşüş yaşadı

Yazar – Gina Lee

Investing.com – ABD arzındaki daralma devam ederken petrol Asya’da düşüş yaşadı. Yatışan kömür ve gaz fiyatları, petrol ürünlerine yönelik talebin artmasına yol açan yakıt tercihi değişimini azaltırken petrol haftayı yatay bir seyirde bitirecek.

Brent %0,53 düşüşle 84,16 dolar olurken WTI %0,44 kayıpla 82,14 dolara geriledi.

Kömür ve gaz kıtlıklarıyla ilgili endişeler, tedarikçilerin dizel ve akaryakıta dönmesine yol açtığından hafta başında piyasa pek çok yılın yüksek seviyesini gördü.

ING emtia stratejistleri “Zayıflayan doğalgaz ve kömür fiyatları, petrol piyasasındaki desteğin bir kısmını yok edecek.” dedi.

Öte yandan ABD Enerji Bilgilendirme Dairesi’nin (EIA) Çarşamba günkü verileri, Cushing’deki ham petrol stoklarının 31,2 milyon varil ile 2018 Ekim ayından beri en düşük seviyeye gerilediğini gösterdi. Bu düşük seviyelere rağmen ABD ham petrolü, hafta bazında %0,5 artış yaşamaya hazırlanıyor.

“Ancak WTI teslimat merkezi Cushing’de gördüğümüz stok azalmasıyla ilgili bariz endişeler var.”

Royal Bank of Canada (RBC) analistlerine göre yatırımcıların ilgisinin artan ilk ay ham petrol fiyatlarından uzaklaşması ile piyasanın ivmesi azaldı.

RBC analisti Michael Tran, “Bazı yatırımcılar, enerji krizindeki coşkunun zirveyi gördüğü mantığı ile çeşitli enerjilerdeki riski azaltıyor.” diyerek ekledi: “Bunlar bizim görüşlerimiz değil.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ