FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Kemal Tanca’da iflastan vazgeçildi

Ayakkabı devi Kemal Tanca’nın konkordato davasında, şirket hakkında kesin mühlet kararı verilerek iflastan vazgeçildi.

Kemal Tanca’da iflastan vazgeçildi

Kamuoyunda Kemal Tanca unvanı ile bilenen Tamer Tanca Mağazacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş hakkında kesin mühlet kararı verilerek iflastan vazgeçildi. Perakende ayakkabı sektöründe, sektörün amiral gemilerinden olan ve 1000 çalışanıyla istihdam sağlayan Tamer Tanca Mağazacılık konkordato başvurusunda bulunmuştu.

İstanbul 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davada şirket hakkında 04.11.2019 tarihinden itibaren 90 günlük geçici mühlet kararı verilmiş, Mahkemece Doç. Dr. Halil İbrahim ALPARSLAN, Dr. Nihat GÜMAN ve SMMM Abdullah Naci ÇETİN komiser heyeti olarak görevlendirilmişti. Mahkeme, konkordato talebini incelemek üzere ünlü ayakkabı markasının mali tablosunu incelemesi için bilirkişiden rapor istemişti.

Türkiye’de 145 mağazasıyla faaliyet gösteren 50 yıllık ayakkabı devi Tamer Tanca Mağazacılık firması hakkında 23.01.2020 tarihinde gerçekleşen duruşmaya ise şirket vekilleri Av. Hande Yelgin ve Av. İsmail Serkan Yelgin ile bir kısım müdahil vekiller katıldı. Mahkemece istenilen bilirkişi ve komiser heyeti raporlarına göre firmanın faaliyetlerine devamı halinde borçlarını ödeyebileceği tespit edildiğinden Tamer Tanca Mağazacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş hakkında kesin mühlet kararı verilerek iflastan vazgeçildi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ