FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

KARDEMİR salgında “dijital” yatırımlara yöneldi

Yıllık 2,5 milyon ton sıvı çelik üretimini yakalayan Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), salgın sürecinde iletişim altyapısını ve üretim sürecini dijital hale getirdi.

KARDEMİR salgında “dijital” yatırımlara yöneldi

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), pandemi sürecinde kesintisiz bir üretim için dijital yatırımlara yöneldi.

Yıllık 2,5 milyon ton sıvı çelik üretimini yakalayan ve 3,5 milyon tona doğru ilerleyen KARDEMİR, iletişim altyapısını ve üretim sürecini dijital hale getirerek “SAP S/4 HANA” sistemini kullanmaya başladı. Böylece KARDEMİR, üretim hattından insan kaynakları yönetimine, müşteri ilişkilerinden satın alma süreçlerine kadar tüm işleyişinde SAP S/4 HANA sistemi kullanarak kesintisiz bir üretime sahip oldu.

KARDEMİR’den yapılan açıklamaya göre, fabrikanın dijital ortamda izlenebilirliğini destekleyen SAP S/4 HANA, 40’a yakın modülün yer aldığı yeni entegre yazılımı ile uzaktan erişimi sağlayan “bulut” tabanlı olarak kurgulandı. Bu proje sayesinde öncelikle dünyadaki mevcut üretim teknolojisine sahip olan KARDEMİR, aynı zamanda da endüstri 4.0 için önemli bir adım attı.

Üretim planlaması nokta atış ile kusursuz olacak

SAP S/4 HANA ile kişiler arası iletişimden makineler arası iletişime geçen KARDEMİR’de, müşterilerden gelen sipariş sisteme yüklendiğinde, tüm fabrikanın entegre bir şekilde siparişten haberdar olması ve üretim planlamasının sorunsuz yapılması hedefleniyor. Fabrikadaki otomasyon sistemlerini de geliştiren yeni yazılım, modern üretim teknolojilerinin en son olanağını sunuyor.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ