FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Karbon ayak izi ölçümlemesinde öncü adım

İklim değişikliğiyle mücadele, sera gazı emisyonlarının azaltılması, yenilenebilir enerji kullanımı gibi konular başta olmak üzere çevresel ve …

Karbon ayak izi ölçümlemesinde öncü adım

İklim değişikliğiyle mücadele, sera gazı emisyonlarının azaltılması, yenilenebilir enerji kullanımı gibi konular başta olmak üzere çevresel ve sosyal sürdürülebilirlik konuları büyük önem taşıyor. 

Konuyla ilgili yapılan araştırmalar, Türkiye’deki 6 ilin dünya sıralamasında en yüksek karbon ayak izine sahip 500 il arasında yer aldığını ortaya koyuyor. Bu şehirler arasında, İstanbul 26’ncı sırada yer alırken, Ankara 80’nci sırada bulunuyor.

Daha temiz bir çevre ve gelecek için, karbon ayak izinin azaltılmasının büyük önem arz ettiğine dikkat çeken İşbir Yatak Genel Müdürü Ahmet Tokeri, “Elektrik, doğalgaz tüketimlerinden üretimde kullanılan kimyasallara, üretim araçlarından sevkiyat, ulaşım araçları ve olası bir yangın sistemlerinde kullanılabilecek kimyasallara kadar her alanımızda karbon ölçümleme işlemlerimizi yaptırıyoruz. Buradaki ölçümlemeler tamamlandıktan sonra, sürdürülebilir iş anlayışımız gereği tüm noktalarda da güncellemeler yapacağız. Bu kapsamda, tüm ürünlerimizin hammaddelerinde de sürdürülebilirlik anlayışımıza uygun tercihler yapıyoruz.

İş süreçlerimizdeki yenilik çalışmalarımızla çevreye, insana ve topluma olan vizyonumuzu da en iyi şekilde ortaya koymak istiyoruz. Çevreci ve sürdürülebilirlik anlayışı ile hareket eden bir marka olarak geleceğin dilini konuşmak istiyoruz. Evimiz olan bu dünya için, elimizden gelenin fazlasını yapacağız, karbon ayak izi ölçümlerimiz tamamlandıktan sonra yenilikçi projelerimizle daha pek çok ilke imza atmaya devam edeceğiz.” diye konuştu. 

Hibya Haber Ajansı

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ