FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

JPMorgan, TCMB faiz kararı hakkında tahminlerini paylaştı

TÜİK’in bugün açıkladığı Ağustos ayı enflasyon rakamlarını değerlendiren JPMorgan, TCMB’den dördüncü çeyrekte faiz indirimi beklemeye devam …

JPMorgan, TCMB faiz kararı hakkında tahminlerini paylaştı

TÜİK’in bugün açıkladığı Ağustos ayı enflasyon rakamlarını değerlendiren JPMorgan, TCMB’den dördüncü çeyrekte faiz indirimi beklemeye devam ettiklerini bildirdi.

Zayıf çekirdek veriye rağmen 2021 yıl sonu için enflasyon tahminini yüzde 15,0’dan yüzde 15,5’e yükselten JPMorgan, Ağustos ayında manşet enflasyonda yukarı yönlü sürprizin gıda fiyatlarındaki artıştan geldiğine işaret etti ve çekirdek fiyat baskılarının ise zayıfladığını savundu.

TCMB’nin son yatırımcı toplantısında çekirdek enflasyona odaklanacağını söylediğini hatırlatan JPMorgan, “Bu nedenle TCMB’nin Ağustos ayı enflasyon rakamlarından aşırı şekilde endişelendiğini düşünmüyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

TCMB’nin hata yapmak için çok fazla payı olmadığını ve bankanın yılın dördüncü çeyreğinde 2 adet ellişer baz puanlık faiz indirimi yapacağını öngörmeye devam ettiklerini de vurgulayan JPMorgan, politika faizinin 2022 sonunda yüzde 15,0 olmasını beklediklerini de belirtti.

-Foreks Haber Merkezi-

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ