FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

İtalyan devi, İzmirli CFM’yi almak için onayı aldı

7 Mayıs’ta ilk kez DÜNYA’nın duyurduğu satış haberi onaylandı. İtalyan iklimlendirme devi Carel, Türk şirketi CFM’nin yüzde 51’lik hissesini aldı, resmi kurumlar onay verdi.

İtalyan devi, İzmirli CFM’yi almak için onayı aldı

KERİM ÜLKER

Avrupa’nın en büyük iklimlendirme şirketlerinden Carel Industries’in Türkiye’de önemli bir satın alma yapacağını 7 Mayıs’da sizlere Dunya.com’da duyurmuştuk. İşte o satış görüşmeleri resmi makamlardan onay aldı ve İtalyan devi Carel, Türkiye’ye adım attı.

İtalyan dev, Türk firması CFM Soğutma’nın yüzde 51’ini satın almak için Rekabet Kurumu’ndan gereken onayı aldı. Carel, Türkiye’de uzun süredir distribütörü olan CFM’nin ana hissedarı oldu. Rekabet Kurumu da onay sürecinin tamamlandığını açıkladı.

Açıklamada, “CFM Soğutma ve Otomasyon Sanayi Ticaret A.Ş.’nin bir kısım hissesinin Murat Cem Özdemir ve Filiz Banu Özdemir tarafından Carel Industries S.p.A.’ya devredilmesi yoluyla, ortak kontrolünün Murat Cem Özdemir ve Carel Industries S.p.A tarafından devralınması işlemine izin verildi” denildi.

Şirketin değeri 23.1 milyon euro

İzmir’de 6 bin 500 metrekarelik alanda faaliyet gösteren CFM Soğutma, geçen yılı 14 milyon euroluk ciro ile kapattı. Şirketin satış değeri de 23.1 milyon Euro üzerinden yapıldı.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ