FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

İş dünyasına adım atmadan robotlar ile tanıştılar

Zer ve KoçDigital robotik süreç otomasyonu ve yapay zekâ alanındaki tecrübelerini lise öğrencilerine yönelik düzenledikleri eğitimlerde paylaşıyor.

İş dünyasına adım atmadan robotlar ile tanıştılar

Koç Topluluğu’nun satın alma şirketi Zer ve ileri analitik ile nesnelerin interneti alanlarında çözümler sunan KoçDigital iş birliği ile ilk olarak Kadıköy Anadolu Lisesi’nde düzenlenen robotik süreç otomasyonu ve yapay zekâ eğitimlerine 9.sınıfta öğrenim gören 80 öğrenci katıldı.

Gençlerin dijital okur yazarlığını artırmayı hedefleyen eğitimler, 12 hafta boyunca çevrimiçi olarak yapılıyor. İçeriği Zer ve KoçDigital çalışanları tarafından oluşturulan eğitimlere katılan öğrenciler, süreci tamamladıklarında katılım sertifikasına da sahip oluyor.

“Teknolojiyi yakalamanın çözümü yetkin insan kaynağında”

Eğitimlerin gençlerin dijital okur yazarlığını artırırken, aynı zamanda geleceğin mesleklerini seçmelerinde rehber olacağını belirten Zer A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Apak, 2021 yılında eğitimlerin yaygınlaştırılmasını hedeflediklerini belirtiyor.

Apak, açıklamasında: “Günümüz dünyasında her an eğitimlerde geçen kavramlarla kullanıcılar olarak karşılaşıyoruz. Ne kadarını biliyoruz ve anlıyoruz? Yeni neslin en erken dönemde teknolojik kavramlar ve süreçler ile tanışması, anlaması ve deneyimlemesi hem gelecek meslek seçimlerinde hem de aslında içine doğdukları teknoloji dünyasını anlayıp geliştirebilmelerinde etkili olacak. Bugün, tüm şirketler dijital dönüşümü konuşuyoruz, on yıl sonra dijital dönüşümü değil, teknolojiyi nasıl yakalarız hatta nasıl daha hızlı olabiliriz diye konuşacağız ve bu hızı yakalamak için yeni teknolojiler ve araçlar geliştirecek yetkin insan kaynağı arayacağız. Kaynağımız işte bu eğitimleri alan gençlerimiz olacak.” dedi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ