FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

İlk iş deneyimini yaşamaya hazır mısın?

Yeni mezunların ilk iş deneyimlerini yaşamalarına imkan tanıyan “İlk Fırsat Programı” için başvurular başladı. Şevket Sabancı ve ailesi tarafından

İlk iş deneyimini yaşamaya hazır mısın?

Yeni mezunların ilk iş deneyimlerini yaşamalarına imkan tanıyan “İlk Fırsat Programı” için başvurular başladı. 

Şevket Sabancı ve ailesi tarafından sürdürülebilir sosyal yatırımlar yaparak ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulan Esas Sosyal; üniversite eğitimlerini tamamlayıp işe giremeyen gençlerin, işsizlik sorununa çözüm modeli oluşturmak amacıyla 2016 yılında “İlk Fırsat Programı”nı başlattı. Az bilinen devlet üniversitelerinden yeni mezun olan gençlere ilk iş deneyimlerini sağlamak için hayata geçirilen İlk Fırsat Programı’nın, yeni dönem başvuruları başladı.

İlk Fırsat Programı’na, 20-25 yaş arasında (1 Ocak 1996-31 Aralık 2000 arasında doğanlar), devlet üniversitesinden yeni mezun olan gençler başvurabiliyor. Mezunların diploma notunun 4’lük sisteme göre en az 2,5 ve 100’lük sistemde ise en az 65 puan olması, aynı zamanda daha önce tam zamanlı bir işte çalışmamış olmaları gerekiyor. Gönüllü olarak sivil toplum kuruluşlarında ya da kulüp çalışmalarında görev almış, staj yapmış ve/veya burs almış öğrenciler öncelikli olarak değerlendiriliyor.

Program ile ilgili tüm detaylara buradan ulaşabilirsin.

KAYNAK : https://www.kariyer.net/kariyer-rehberi/ilk-is-deneyimini-yasamaya-hazir-misin/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ