FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

“İK dünyasında dönüşüme ayak uyduramayanlar geride kalacak”

Salgınla birlikte iş hayatının neredeyse her alanında köklü değişimler yaşanıyor. Türkiye’de insan kaynakları uygulamaları ile dikkat çeken MSD Türkiye’nin İnsan Kaynakları Direktörü Nalan Öğüt Koray ile insan kaynaklarında değişen trendleri konuştuk.

“İK dünyasında dönüşüme ayak uyduramayanlar geride kalacak”

Hüseyin KOYUNCUOĞLU

Yaklaşık bir buçuk yıldır tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi süreciyle birlikte iş hayatının birçok alanlarında köklü değişimler yaşanıyor. Şirketler açısından bu alanların başında ise insan kaynakları süreçleri geliyor. Pandemi süreciyle birlikte işe alımlar ve istihdam süreçleri de her zamankinden daha farklı bir boyut kazandı. Artık online iş görüşmeleri insan kaynakları açısından olağan bir iş akışına dönüşürken dijital değerlendirme araçları daha sık kullanılmaya başladı.

Bir asrı aşan tecrübesiyle MSD, küresel insan sağlığını tehdit eden birçok hastalığa karşı devam eden ilaç ve aşı çalışmalarıyla dikkat çekiyor. MSD, Türkiye’deki faaliyetlerini ise 600 kişilik organizasyonuyla sürdürüyor. MSD’nin sağlık sektöründeki hizmetleri kadar insan kaynakları alanındaki yapılanması da ön plana çıkıyor.

“Teknolojiye ayak uydurmak, trendleri takip etmek şart”

Pandemiyle birlikte insan kaynakları sürecindeki yeni trendleri değerlendiren Koray, insan kaynakları departmanlarının günümüzün değişen ihtiyaçlarına farklı şekillerde yanıt vermenin yollarını aradığına işaret etti. Değişim hiç olmadığı kadar gözle görülür hale geldiğini ifade eden Koray, “Teknoloji, çalışma ortamlarını hızla ele geçiriyor. İşgücü dönüştükçe, çalışanların beklentileri artıyor. ‘Yaşanan dönüşüme ayak uyduramayanlar geri planda kalacak’ demek yanlış olmaz. Teknolojiye ayak uydurmak, trendleri takip etmek ve geleceği ön gören adımlar atmak gerekiyor. Şirketlerin, kendilerini genç yeteneklerin çekim merkezi olarak konumlandırması da, onları bir adım öne çıkarıyor.” dedi

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ