FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Halkbank’tan Sırbıstan’da salgından etkilenen KOBİ’lere destek

Halkbank, Sırbistan Girişimcilik Vakfı ile imzaladığı iş birliği anlaşması kapsamında, koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen KOBİ’lere destek sağlayacak.

Halkbank’tan Sırbıstan’da salgından etkilenen KOBİ’lere destek

Halkbank, Sırbistan Girişimcilik Vakfı ile imzaladığı iş birliği anlaşması ile Sırbistan’da salgından etkilenen KOBİ’lere destek sağlayacak.

Halkbank Sırbistan Genel Müdürü Bozkurt, imza töreninde yaptığı konuşmada, ekonomiye odaklı bir banka olmalarının sonucu olarak plasmanlarının yüzde 65’inin reel sektör finansmanına yönelik olduğunu söyledi.

Bozkurt, “Salgın sürecinde devlet garantili kredilerde piyasanın en aktif bankalarından olmanın yanı sıra devlet sübvansiyonlu kredi projesinde yer alan 6 bankadan biri olmaktan da son derece mutluyuz.” ifadesini kullandı.

Sırbistan Girişimcilik Vakfı iş birliğiyle salgından olumsuz etkilenen KOBİ’leri desteklemek için 5 yıla kadar vade olanağı sunulacağını bildiren Bozkurt, “Proje kapsamında ayrıca, uygun şartlarda işletme başına 50 bin euroya kadar finansman sağlanacak. Bu projenin gelecek iş birliklerinin ilk adımı olmasını temenni ediyorum.” şeklinde konuştu.

Sırbistan Girişimcilik Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Ivkovic de Halkbank ile imzaladıkları ilk anlaşma olduğunu aktararak, Halkbank ile gelecek dönemde de çalışmaya devam etmek istediklerini söyledi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ