FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Halk GYO, 10’uncu yılında 3,5 milyar TL aktif büyüklüğe ulaştı

Yürüttüğü projeler ve çeşitlendirdiği yatırım portföyüyle yakaladığı istikrarlı büyümesini sürdüren Halk GYO, 2020 yılında aktif büyüklüğünü 3,5 milyar TL’ye çıkardı. 10’uncu yaşına giren şirket, 352 milyon TL net kâr elde ederken, özkaynaklarını 2,9 milyar TL’ye yükseltti.

Halk GYO, 10’uncu yılında 3,5 milyar TL aktif büyüklüğe ulaştı

Halk GYO 2020 yıl sonu finansal sonuçları açıklandı. İstanbul’dan Eskişehir’e, Erzurum’dan İzmir’e kadar Türkiye’nin farklı bölgelerinde projeler gelirtiren Halk Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı AŞ, 2020’de başarılı bir performans sergiledi.

Hayata geçirdiği yatırımların faaliyet bölgelerine değer katan projeler olmasına odaklanan Halk GYO, özkaynak ağırlıklı finansman modeliyle istikrarlı büyümesini sürdürdü.

Pandemin gayrimenkul piyasasını da olumsuz etkilediği bir dönemde yılı güçlü finansal sonuçlarla tamamladıklarına dikkat çeken Halk GYO Genel Müdürü Bülent Karan, 2020 yılsonu itibarıyla aktif büyüklüklerinin bir önceki yıla göre yüzde yüzde 15,65 oranında artarak 3,5 milyar TL’ye ulaştığını bildirdi. Şirketin 2020 yılı net dönem kârının 352 milyon TL olarak gerçekleştiğini söyleyen Karan, özkaynaklarının ise 2,9 milyar TL’yi açtığını belirtti.

“Uygun koşullu kredi kampanyaları sektöre dinamizm getirdi”

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ