FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Gün Öncesi – Schlumberger, Honeywell, American Express

Yazar – Dhirendra Tripathi Investing.com – International Business Machines ( IBM ), hayal kırıklığı yaratan çeyrek raporu ile teknoloji …

Gün Öncesi – Schlumberger, Honeywell, American Express

Yazar – Dhirendra Tripathi

Investing.com – International Business Machines ( IBM ), hayal kırıklığı yaratan çeyrek raporu ile teknoloji sektörüne baskı yaratarak borsada dalgalanmaya yol açtı. Yine de S&P 500 gün içinde tüm zamanların yükseğine dokundu ve seansın son dakikalarına pozitif girdi.

Yatırımcılar tedarik zincirindeki aksaklıklar, artan maliyetler ve işgücü kıtlığıyla ilgili kurum yöneticilerinin açıklamalarını sindirirken Dow Jones Industrial Average ve S&P 500 yükseldi.

International Business Machines (NYSE:IBM) hissesi, Altyapı işindeki siparişlerde yaşadığı düşüş nedeniyle %7 kayıp yaşadı.

Ancal kazanç sezonu için şu ana kadar çoğunlukla pozitif geçti. Reuters’in Refinitiv’den yaptığı alıntıya göre analistler, S&P 500 şirketlerinin kârının geçen yıla göre %33,7 artmasını bekliyor.

Perşembe günü borsaya iddialı iki çıkış yapıldı: WeWork Inc (NYSE:WE) 9 milyar dolarlık bir değer ile işleme başladı ve hissesi yaklaşık %10 artış gösterdi. Şirketin önceki ilk halka arzı, iki yıl önce talihsizlikle sonuçlanmıştı.

İkinci isim ise günün en aktif hissesi Digital World Acquisition Corp (NASDAQ:DWAC) oldu. Şirket, yeni bir platform kurmaya başladığını söyleyen eski Başkan Donald Trump tarafından desteklenen sosyal medya firması Trump Media & Technology Group ile birleşme planını duyurduktan sonra yaklaşık %400 artış kaydetti.

Trump’ın Twitter Inc (NYSE:TWTR) ve Facebook Inc (NASDAQ:FB) kullanması yasak ve görevi bıraktığından beri yeni bir sosyal medya platformu bulmaya çalışıyor.

İş cephesine gelince haftalık veriler, geçen hafta işsizlik başvurusu yapan kişi sayısının 19 ayın düşük seviyesine gerilediğini gösterdi.

Seyahat ve boş zaman hisseleri, salgının özellikle darbe vurduğu hisselerdi ve havayolu şirketleri artan vaka sayıları, işgücü kıtlığı ve iş seyahatindeki durgun toparlanma ortasında toparlanmaya çalışıyor. American Airlines Group (NASDAQ:AAL), beklenenden daha ufak bir çeyreklik zarar paylaşırken Southwest Airlines Company (NYSE:LUV) de zararının daha az olduğunu bildirdi.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Schlumberger

Schlumberger NV (NYSE:SLB) bugün üçüncü çeyrek raporunu paylaşacak. Investing.com tarafından takip edilen analistlere göre şirketin, 5,94 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 35 sent kâr paylaşması bekleniyor.

2. Honeywell

Honeywell International Inc (NASDAQ:HON) üçüncü çeyrekte 8,65 milyar dolar gelire karşılık hisse başına 1,99 dolar kazanmış olabilir.

3. Amex

American Express Company (NYSE:AXP) için beklentiler ise 10,54 milyar dolarlık gelir ve hisse başına 1,77 dolar kazanç yönünde.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ