FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Gün Öncesi: Kroger sonuçları, ÜFE, stok verileri

Yazar: Dhirendra Tripathi Investing.com – Hisse senetleri Perşembe günü düşüş yaşadı. İşsizlik başvuruları 18 ayın düşük seviyesine gerileyerek …

Gün Öncesi: Kroger sonuçları, ÜFE, stok verileri

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Hisse senetleri Perşembe günü düşüş yaşadı. İşsizlik başvuruları 18 ayın düşük seviyesine gerileyerek ekonomik toparlanmada gecikme yaşanacağına dair korkuları yatıştırdı ancak teşvikin biteceğine dair endişeleri alevlendirdi.

Çalışma Bakanlığı verilerine göre ilk işsizlik başvurusu yapan kişi sayısı, 4 Eylül ile biten hafta için 310.000’e düştü. Bu, salgının başladığı 2020 Mart ortasından bu yana gördüğü en düşük seviye oldu.

Fed bu ay toplanıyor ancak birçok kişi, tahvil alımlarını azaltma duyurusunu yılın sonuna kadar yapmayacağına inanıyor.

Ağustos ayında zayıf işe alımlar ve bu yaz koronavirüs vakalarındaki artıştan sonra seyahat ve dışarıda yemek faaliyetlerindeki düşüş, artan fiyatlarla ilgili haberlerle yarışıyor.

Perşembe günü aşı üreticileri, Başkan Joe Biden’in, federal hükümetle çalışan kişiler için beklenen aşı olma zorunluluğu duyurusu öncesinde yükseldi.

Biden, ülke genelinde işverenleri, çalışanlara aşı zorunluluğu getirmeye çağırıyor ve test protokolü için cesaretlendiriyor. Microsoft Corporation (NASDAQ:MSFT) da dahil pek çok şirket, çalışanların ofise tekrar dönüş tarihini erteledi.

Cuma günü piyasalar için sakin bir gün. ABD’de 11 Eylül 2001 saldırılarının üzerinden 20 yıl geçti.

Bugün piyasalarda bilmeniz gerekenler:

1. Kroger kazanç raporu

Kroger Company (NYSE:KR) ikinci çeyrekte 30,63 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 63 sent kazanç paylaşabilir. Analistler şirketin, artan gıda fiyatları ve lojistik sorunların yanında işe alım ve çalışma koşulları ile ilgili açıklamaları dinliyor olacak.

2. ÜFE

Mal ve hizmetler nihai tüketiciye ulaşmadan enflasyonu ölçen ABD üretici veya toptan satış fiyatları, Temmuz ayında %1 artışın ardından sakinleyerek Ağustos ayında %0,6 yükselmiş olabilir. Bu son rapor öncesinde endeks, art arda aylık artışlar yaşamıştı.

Toptan satış düzeyinde çekirdek enflasyon denilen ve gıda ve enerji maliyetlerini hariç tutan raporun ise Temmuz ayında %1 artış yaşadıktan sonra Ağustos ayında %0,5’lik bir artış göstermesi bekleniyor. Her iki rapor da TSİ 15.30’da yayınlanacak.

3. Toptancı stokları

ABD Nufüs İdaresi bugün, toptancıların toplam stok verilerini paylaşacak. Temmuz ayında %0,6 artışla 636,3 milyar dolara yükselen okumanın son güncellemesi, yerel saat ile 10.00’da yayınlanacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ