FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Gün Öncesi: endüstriyel üretim, ham petrol ve gaz stokları

Yazar: Dhirendra Tripathi Investing.com – Ağustos ayında enflasyonun beklenenden daha çok düştüğünü gösteren veriler, Fed’in nasıl karşılık …

Gün Öncesi: endüstriyel üretim, ham petrol ve gaz stokları

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Ağustos ayında enflasyonun beklenenden daha çok düştüğünü gösteren veriler, Fed’in nasıl karşılık vereceği konusunda yeni bir endişe dalgası yarattıktan sonra borsa düşüş yaşadı.

Merkez bankası gelecek hafta toplanıyor ve aylık varlık alımlarını azaltma tarihini tartışmaları bekleniyor.

Bu kararın zamanlaması, yatırımcıların iyileşme sürecine ilişkin coşkusunda gelgitlerle iyi zamanların bittiğine dair korku hissetmesinden dolayı piyasalara dalgalı bir ay yaşattı.

Çalışma Bakanlığı, Ağustos ayı tüketici fiyatlarının altı ayın en yavaş temposunda yükseldiğini söyledi. Temmuz okuması da önceki aya göre bir nebze düşüktü. Fed yetkilileri öteden beri enflasyonun geçici olacağına inandıklarını söylüyor.

Bununla birlikte günlük malların tüketici fiyatları hala yüksek. Ve geçen hafta üretici fiyat enflasyonuna ilişkin daha güçlü okumalar gördük.

Sırada Perşembe günü perakende satış rakamları var.

Kazanç sezonunu büyük oranda geride bırakmış olsak da bu hafta dikkat çeken başka veriler var. Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme şöyle:

1. Endüstriyel üretim

Investing.com tarafından takip edilen analistlere göre Ağustos ayı endüstriyel üretim büyümesinin, Temmuz ayında gördüğü %0,9’dan %0,4’e düşmesi muhtemel. Veriler TSİ 16.15’te paylaşılacak.

2. ABD ham petrol stokları

Bu hafta Körfez kıyılarını vuran yeni bir fırtınayla birlikte gözler petrolde. Geçen hafta ABD’nin ham petrol stoklarında, bir önceki hafta gördüğü seviyeye göre iki katı aşınma olduğu görülüyor. Analistler, önceki hafta görülen 1,529 milyon varillik düşüşün ardından 3,903 milyon varil düşüş daha bekliyor. Enerji Bilgilendirme Dairesi, raporu her zamanki saatinde paylaşacak.

3. Benzin stokları

Benzin stoklarında da düşüş bekleniyor ancak düşüşün temposu önemli ölçüde yavaşlamış olabilir. Investing.com tarafından takip edilen analistler, bir önceki hafta yaşanan 7,215 milyon varillik büyük düşüşe kıyasla 1,967 milyon varillik bir düşüş bekliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ