FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Gün Öncesi: Dave & Busters, ilk işsizlik başvuruları, devam eden işsizlik başvuruları

Yazar: Dhirendra Tripathi Investing.com – Yatırımcılar Delta varyantının yayılmasının korkusunu yaşarken Çarşamba günü hisse senetleri düşüşe …

Gün Öncesi: Dave & Busters, ilk işsizlik başvuruları, devam eden işsizlik başvuruları

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Yatırımcılar Delta varyantının yayılmasının korkusunu yaşarken Çarşamba günü hisse senetleri düşüşe geçti.

Bu endişeler Fed’in, ekonomik teşviki azaltmak için aylık tahvil alımlarını ne zaman ve ne kadar azaltmaya başlayacağına dair belirsizlikle daha da arttı.

Herkes Fed’in önünde sonunda aksiyon alacağını bekliyor ancak hala bu yıl mı yoksa gelecek yıl mı olacağı konusunda tartışılıyor. Fed bölge bankalarından ekonomiyle ilgili raporların bir derlemesi olan periyodik Bej Kitabında, Ağustos ayında ekonominin “biraz küçüldüğünü” söyledi.

Çarşamba günü Fed’in söylediğine göre koronavirüs vakalarındaki artış yemek, seyahat ve turizm sektörlerini vurdu. Genel olarak ekonomide, salgının geri dönüşü ve bununla beraber artan fiyatlarla işgücü kıtlığı görülüyor.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto kredi ürünü çıkarma planlarını hayata geçirdiği takdirde Coinbase Global Inc’i COIN dava etmekle tehdit ettikten sonra şirket hissesi düşüş yaşadı. PayPal Holdings Inc PYPL hissesi de Japonya’nın “şimdi al sonra öde” firması Paidy’yi alacağını söyledikten sonra değer kaybetti.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Eğlence geri mi döndü?

Kısmen restoran, kısmen bar ve kısmen oyun salonu olan Dave & Buster’s Entertainment PLAY, Investing.com tarafından takip edilen analistlere göre 356,6 milyon dolar gelir üzerine hisse başına 56 sent kâr paylaşabilir. Şirket, eğlence sektörünün salgından nasıl toparlandığını gösteren bir temsil olabilir. Yatırımcılar, yılın kalanı için şirketin görünümüne ilişkin açıklamaları dinliyor olacak.

2. İlk işsizlik başvuruları

Geçen hafta hükümetin Ağustos raporu zayıftı. Perşembe günü hükümet, ilk işsizlik başvurularını paylaşacak. ABD’de ilk kez işsizlik başvurusu yapan kişi sayısının 335.000 olması bekleniyor. Rapor 15.30’da paylaşılacak.

3. Devam eden işsizlik başvuruları

Muhtemelen daha da ilginci, işsizlik yardımı almaya devam eden kişi sayısı olacak, özellikle de ekstra salgın yardımı bitmişken. ABD’de devam eden başvuruların, bir önceki hafta görülen 2,748 milyondan 4 Eylül ile biten haftada 2,744 milyona düşmüş olması bekleniyor. Bu veri de aynı zamanda açıklanacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ