FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Gün Öncesi: Bilgisayar şirketlerinin kazanç raporları, kişisel gelir ve harcama

Yazar: Dhirendra Tripathi Investing.com – Perşembe günü hisse senetleri düşüş yaşadı. Yatırımcılar, merkez bankasının tahvil alım programının …

Gün Öncesi: Bilgisayar şirketlerinin kazanç raporları, kişisel gelir ve harcama

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Perşembe günü hisse senetleri düşüş yaşadı. Yatırımcılar, merkez bankasının tahvil alım programının gidişatına ilişkin bilgi almak için Fed Başkanı Jerome Powell’ın bugün yapacağı konuşmayı bekliyor.

Perşembe günü Kabil havaalanı dışında gerçekleşen ölümcül iki patlama, en az 12 ABD askerinin ölmesine ve çok sayıda Afgan’ın ölmesine ve yaralanmasına neden oldu. Bu gelişme üzerine küresel piyasalarda dalgalanma yaşandı. Saldırı, ABD’nin Afganistan’dan askeri olarak tahliyesini tamamlamaya çalıştığı sırada yaşandı.

Perşembe günkü zayıf piyasa aksiyonunun gerekçesi olarak tüm deliller Fed’in Jackson Hole toplantısına işaret ediyor. St. Louis Fed Başkanı James Bullard CNBC’ye yaptığı açıklamada Fed’in, aylık 120 milyar dolarlık tahvil alımını azaltmaya başlama planı etrafında “birleştiğini” söyleyerek Powell’ın konuşmasına zemin hazırladı.

İstihdam verilerinde çoğunlukla pozitif gelişmeler yaşandı. 21 Ağustos ile biten haftada yeni işsizlik başvuruları bir miktar artsa da salgının düşük seviyelerine yakın kalmaya devam etti.

Powell’ın konuşması dışında Cuma günü kazanç raporu ve veri açısından sakin geçecek gibi görünüyor.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Bilgisayar kazançları

Investing.com tarafından takip edilen analistlere göre ikinci çeyrekte 25,54 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 2,03 dolar kazanç elde ettiği tahmin edilen Dell Technologies Inc (NYSE:DELL) ve 15,87 milyar dolar gelir ile hisse başına 83 sent kazanç sağladığı tahmin edilen HP Inc (NYSE:HPQ) raporlarına karşı hisse senetlerindeki reaksiyonu bugün göreceğiz.

2. Gelir verisi

ABD’nin kişisel gelir raporunda art arda ikinci kez artış görülmesi bekleniyor. Haziran ayında bir önceki aya göre %0,1 ve Temmuz ayında %0,2 artış yaşanmıştı.

3. Harcama verisi

Haziran ayında %1 artış yaşayan kişisel harcamanın, Temmuz ayında %0,3 yükselmiş olması bekleniyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ