FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Gün Öncesi: Adobe, FedEx, AutoZone kazanç raporları

Yazar: Dhirendra Tripathi Investing.com – Pazartesi günü hisse senetleri dalgalı bir ticaret yaşadı. Piyasalar, Çin’in en büyük gayrimenkul …

Gün Öncesi: Adobe, FedEx, AutoZone kazanç raporları

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Pazartesi günü hisse senetleri dalgalı bir ticaret yaşadı. Piyasalar, Çin’in en büyük gayrimenkul planlayıcısının yaşadığı borç krizinden korkuyor.

Evergrande, bu haftaki ödemeyi kaçırabilir ve bu, geçmişte olduğu gibi küresel piyasalara sıçrama olasılığına dair endişeleri artırıyor.

Ancak ABD’de federal borç tabanı üzerine Kongre’de anlaşmazlık olasılığı ile Fed’in iki günlük politika toplantısının da içinde olduğu birçok endişe kaynağı var.

Dow Jones Industrial Average 900 puandan fazla düşüş yaşarken S&P 500 ve NASDAQ Composite de büyük düşüş yaşadı.

Hisse senetleri korkunç bir Eylül geçirdi. Şirketler, artan girdi fiyatlarındaki marj baskısıyla mücadele ederken Dow, Kongre’nin kurumlar vergisini artıracağına dair korkuların baskısıyla geçen yıl Ekim ayından beri en kötü gününü yaşadı.

Yatırımcılar, Çarşamba günü Fed yetkililerinin toplantı sonunda söyleyeceklerini bekliyor. Merkez bankacılarının, aylık tahvil alımlarını azaltma takvimi üzerine tartışması beklense de Kasım veya Aralık ayına kadar gerçek bir duyuru çıkmayacak gibi görünüyor.

Bugün piyasaları etkilemesi muhtemel üç gelişme:

1. Yazılım kazançları

Adobe Systems Incorporated (NASDAQ:ADBE) Salı günü üçüncü çeyrek sonuçlarını paylaşacak. Şirketin 3,9 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 3,01 dolar kazanç paylaşması bekleniyor.

2. Gemi taşımacılığı

Salgın sırasında ekstra nakliye faaliyetinin faydasını gören lojistik şirketi FedEx Corporation (NYSE:FDX), ilk çeyrekte 21,9 milyar dolar gelir üzerine hisse başına 4,94 dolar kazanç paylaşabilir. Ancak çoğu kişi, önümüzdeki birkaç aya ve genel iş aktivitesine ilişkin açıklamaları dinliyor olacak.

3. Otomobil parçaları

Parça ve aksesuar satıcısı AutoZone Inc’in (NYSE:AZO) dördüncü çeyrekte 4,57 milyar dolar gelir üzerine 29,71 dolar hisse başına kazanç paylaşması bekleniyor. İnsanlar, yeni modellerin piyasaya sürülmesini erteleyen çip kıtlığından dolayı ikinci el otomobil alırken otomobil satışları salgın döneminde arttı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ