FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Gökçek Makine’nin yüzde 70’lik hisse satışı görüşmeleri iptal oldu

Gökçek Makine’ye ait yüzde 70’lik hisseyi satın almak için yapılan görüşmelerde anlaşma sağlanamadı.

Gökçek Makine’nin yüzde 70’lik hisse satışı görüşmeleri iptal oldu

KERİM ÜLKER

Ekim ayında makina sektörü ile ilgili önemli bir haberi sizlerle paylaşmıştık. Türkiye’nin önemli iş makinaları ekipmanı ve yedek parça üreticilerinden Gökçek Makina’nın ana hissesinin satışı görüşmelerini sizlere duyurmuştuk. Yapılan görüşmelerde Nokta Yatırım Holding’in Gökçek Makina’nın yüzde 70’lik hisseyi almak için masada olduğunu, anlaşma sürecinin resmi işlemlerinden olan Rekabet Kurumu’na başvurulduğunu sizlere paylaşmıştık. Ancak bu kez taraflar masadan kalktı ve anlaşma sağlanamadı.

1968 yılında Ankara’da faaliyete başlayan Gökçek, Ankara’daki 10 bin metrekarelik alana kurulmuş tesiste üretim yapıyor.

Hitachi, Komatsu, Caterpillar, Volvo gibi markalara yedek parça ve sızdırmazlık elemanları, vibrasyon takozları, savunma sanayii ekipmanları, tıbbi cihaz yedek parçaları, otomotiv yedek parça ürünleri üreten şirket, MAG adlı markasıyla da 5 kıtada 46 ülkeye ihracat yapıyor. Gökçek Makine, bundan sonra geçmişte olduğu gibi aynı hisse sahipleri ile kaldığı yerden faaliyetlerine devam edecek.

Romanya’da gübre ve kimya tesisi aldı

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ