FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Ford Otosan’ın çelik konstrüksiyon imalat ve montaj işlerini KARÇEL yapacak

KARDEMİR’in bağlı kuruluşu Karabük Çelik Yapı İmalat Sanayi ve Ticaret AŞ (KARÇEL), Ford Otosan’ın elektrikli araç üretim tesisinin çelik konstrüksiyon imalat ve montaj işlerini yapacak.

Ford Otosan’ın çelik konstrüksiyon imalat ve montaj işlerini KARÇEL yapacak

Ford Otosan’ın elektrikli araç üretim projesinde 4 bin tonluk çelik konstrüksiyon imalat ve montaj işlerini KARÇEL yapacak. Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları’ndan (KARDEMİR) yapılan açıklamaya göre KARÇEL, ihracata sunduğu katkıların yanı sıra yurt içinde de önemli projelere imza atıyor.

KARÇEL’in Türkiye’nin bataryası dahil ilk ve tek elektrikli araç entegre üretim tesisi olacak Ford Otosan’ın projesinde 4 bin tonluk çelik konstrüksiyon imalat ve montaj işleri ihalesini kazandığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: “Şirketimiz, Çanakkale Köprüsü ve Ordu Çamsan MDF-3 tesis yatırımı imalatlarını, Şişecam soğuk fırın tamirlerini, Afşin Elbistan A-Termik Santrali modernizasyonu ve Siirt’te yapımı süren Türkiye’nin ilk çinko izabe tesisi kurulum, inşaat ve montajını paket olarak üstlendi. Pandemi nedeniyle piyasaların daraldığı ve ekonomik faaliyetlerimizin zorlaştığı günlerde, üretim ve istihdam rekoru kıran şirketimiz KARÇEL, aldığı bu büyük projeyle bir kez daha sektördeki itibarını ve gücünü yukarılara taşıdı. Özellikle son yıllarda, otomotiv sektöründe gözle görülür bir yükseliş ivmesi yakalayan Türkiye, gerçekleştirilecek bu son yatırımla otomotiv sanayisinin uluslararası pazarında fark yaratacak bir konuma gelmiştir. Ülkemizin büyük yatırımlarının yanında Türkiye’nin en köklü sanayi kuruluşu olarak yer almaktan mutluluk ve gurur duymaktayız.”

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ