FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Ford Otosan hisselerinde ‘yatırım’ coşkusu

Ford Otosan hisseleri dün açıkladığı yeni yatırımın ardından bugün de yüzde 10 primle tavan oldu.

Ford Otosan hisselerinde ‘yatırım’ coşkusu

Ford Otosan hisseleri dün ayrıntılarını açıkladığı kapasite artışı ve elektrikli hafif ticari araç üretimi için yatırım kararının ardından yüzde 10 primle art arda ikinci günde de tavan oldu.

İki günlük artışın ardından şirket Borsa İstanbul’da piyasa değeri en yüksek şirket haline gelirken, hisseler 229.2 liraya yükseldi.

Ford Otosan elektrikli araç bataryası için montaj fabrikası kuracağını 2 Aralık’ta, araç üretim kapasitesi artış planını ise 4 Aralık’ta açıklamıştı. Hisselerde 2 Aralık’tan bu yana kaydedilen yükseliş %95’i buldu.

Adının açıklanmasını istemeyen bir aracı kurum analisti, dün Cumhurbaşkanlığında yapılan törenin ardından şirket hisselerinde son yılların en yüksek hacminin görüldüğünü ifade ederek, yükselişin bazı yatırımcılar tarafından satış fırsatı olarak görülebileceğini ve iki günlük yükselişin ardından değer kaybı yaşanabileceği uyarısında bulundu.

Ford Otosan’daki yükseliş endeksteki diğer otomotiv üreticilerini de yukarı çekti. Tofaş ve Karsan yüzde 4’e yakın yükseldi.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ