FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Five Below, gelirin beklenti altında kalması ve hayal kırıklığı yaratan üçüncü çeyrek kılavuzu üzerine düşüş yaşadı

Yazar: Dhirendra Tripathi Investing.com – Five Below (NASDAQ:FIVE) Perşembe günü %10 düşüş yaşadı. Mayıs-Temmuz geliri beklentilerin altında …

Five Below, gelirin beklenti altında kalması ve hayal kırıklığı yaratan üçüncü çeyrek kılavuzu üzerine düşüş yaşadı

Yazar: Dhirendra Tripathi

Investing.com – Five Below (NASDAQ:FIVE) Perşembe günü %10 düşüş yaşadı. Mayıs-Temmuz geliri beklentilerin altında kalırken indirimli perakende şirketinin devam eden çeyrek için hedefi de hayal kırıklığı yarattı.

Yaklaşık 40-45 yeni mağaza açılması ve kıyaslanabilir satışlarda %5’lik artış varsayımına dayanarak üçüncü çeyrek net satışlarının 557,5 milyon dolar civarında olması bekleniyor. Bu, ikinci çeyrek gelirinin %52 artarak 646,6 milyon dolara yükselmesinin ve kıyaslanabilir satışlarda %39 artışın ardından satışlarda ani bir yavaşlama anlamına geliyor.

Düzeltilmiş hisse başına kârı ikiye katlanarak 1,15 dolara yükseldi ve analist tahminlerini aştı.

İndirimli perakende şirketinin hedeflediği Z kuşağı arasındaki tüketici harcamaları geri geldikçe satışlar arttı. Bununla birlikte analistler, ikinci çeyrek satışlarında 657,81 milyon dolar ile daha fazlasını bekliyordu. Şirket ikinci çeyrekte 34 yeni mağaza açtı ve Temmuz ayını 39 eyalette 1.121 mağaza ile bitirdi.

Şirket, yedi çeyrek boyunca askıda olan yıllık hedefini yine sunmadı.

Five Below en son 2019 Aralık ayında yıllık rehberlik sunmuştu ancak diğer pek çoğu gibi salgının başında askıya aldı. Bununla birlikte çoğu şirket, o zamandan beri bu uygulamayı geri getirdi. Five Below duruşu için Covid-19’u, tüketici harcamalarında gelecekteki olası değişiklikleri ve tedarik zincirinde küresel olarak devam eden kesintileri gerekçe gösterdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ