FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!
FirmaHBR.COM – Güncel Firma Haberleri

Evdesin ama yalnız değilsin!

Şirketlerin kadına şiddetin önüne geçmeyi hedefleyen projeleri pandemide yeni bir boyut kazandı. Avon Küresel CEO’su Angela Cretu, pandemide artan kadına şiddete karşı “Evdesin Ama Yalnız Değilsin” projesini devreye aldıklarını belirterek, “Kadınların deneyimleriyle birbirlerine destek olacağı bir platform oluşturduk” diye konuştu.

Evdesin ama yalnız değilsin!

COVID-19 salgınının psikolojik boyutu, özellikle kadın ve çocuklarda fiziksel hasarlara neden oluyor. Avon’un 37 ülkede 50 sivil toplum kuruluşuyla oluşturduğu küresel kadına destek ağının pandemi dönemindeki verileri endişe uyandırıcı boyuta ulaştı.

Tam da ülkelerde İstanbul Sözleşmesi’nin tartışıldığı dönemde kadınların pandemiyle birlikte eve kapanmasıyla başlayan süreçte zarar gördüklerine ilişkin veriler tüm dünyadan akıyor. Avon CEO’su Angela Cretu, bu dönemde kadınların yaşadıklarını küresel boyutta değerlendiren çalışmayı DÜNYA’ya anlattı.

Avon, küresel ölçekte kadınlarla ilgili yaptığı araştırmada hangi sonuçlara ulaştı?

Avon sosyal çalışmalarında kadınlar için en önemli iki konuya odaklanmış durumda: Meme kanserini yenmek ve cinsiyete dayalı şiddeti sona erdirmek. Cinsiyete dayalı şiddete karşı 15 yıldır mücadele ediyoruz. Bununla ilgili tam 37 ülkede 50 sivil toplum kuruluşundan oluşan küresel bir ağ kurduk. Geçen yıl, pandeminin ilk dalgasında STK ortaklarımız, alınan karantina önlemleri sonrası aile içi şiddet vakalarındaki artışa dikkat çekti. Biz de hükümetlere, salgın sırasında aile içi şiddet mağdurlarını gündemde tutmak için çağrı mektubu gönderdik ve “Evdesin Ama Yalnız Değilsin” kampanyasını başlattık. Bir araştırma yaptık. Araştırmada, küresel olarak kadınların yüzde 92’sinin salgın sırasında üzerlerinde artan bir baskı hissettiğini ve yüzde 41’inin karantina kısıtlamaları nedeniyle kendine olan güvenini kaybettiğini gördük. Kadınların yüzde 68’i diğer kadınların günlük ilişkilendirilebilir hikayelerini dinleyince güç bulduğunu belirtirken yüzde 72’si deneyimlerini paylaşırken rahatladığını söyledi.

Bu kampanya neyi amaçlıyor?

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ