FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Evde geçirdiğin zamanı verimli hale nasıl getirirsin?

Corona virüsü nedeniyle okullar tatil edilirken, çoğu iş yeri de home office uygulamasına geçti. Uzmanların “Evde kalın” çağrısına uymak, bu dönemde en iyisi.

Evde geçirdiğin zamanı verimli hale nasıl getirirsin?

Corona virüsü nedeniyle okullar tatil edilirken, çoğu iş yeri de home office uygulamasına geçti. Uzmanların “Evde kalın” çağrısına uymak, bu dönemde en iyisi. Peki, evde geçirdiğimiz zamanı verimli bir şekilde nasıl değerlendirebiliriz?

İlk kural: Okula ya da ofise gidiyor gibi davranmak

İşe ya da okula giderken zamanın önemli bir kısmının yolda geçirildiği bir gerçek. Bu nedenle yataktan biraz daha geç çıkma isteği mazur görülebilir. Ancak burada önemli olan, süreyi çok uzatmadan dozunda bırakmak. Unutmamalı ki gün daha uzun ve yapacak çok şey var…

Okumaya zaman ayır

Uzun zaman önce aldığın ve henüz elini bile sürmediğin kitaplar olabilir. Bu dönemi okumak isteyip de bir türlü okuyamadığın ya da büyük bir hevesle alıp, sonra anlamakta zorlandığından bir köşeye bıraktığın kitapları okumak için değerlendirebilirsin.

Sadece kitaplar da değil; mesleki ve kişisel gelişimine katkı sağlayacak yayınlar, bloglar vb. birçok doküman da bugünlerde okunmak için seni bekler.

Yabancı dil öğren

Senin de bildiğin gibi iş görüşmelerinde seni diğer adaylar arasından öne çıkaran en önemli noktalardan biri, yabancı bir dile iyi derece hakim olman. Bir dili ileri düzeyde biliyor olabilirsin; ancak ikinci bir dil neden olmasın? Belki de özgeçmişindeki İngilizce dil seviyeni 3 yıldızdan 5 yıldıza çıkarmanın vakti gelmiştir. Ayrıca özgeçmiş konusuna değinmişken, hemen hatırlatalım! Kariyer.net’teki özgeçmişinde de güncellemediğin alanlar varsa, bunları düzenlemen için de iyi bir zaman.

Online seminerlere katıl

Dijital bir dünyada yaşıyoruz ve senin de bildiğin gibi online platformlar sayesinde istediğimiz çoğu şeye hızla ulaşabiliyoruz. Evde zaman geçirirken sıkılmadan yapabileceğin en faydalı etkinliklerden biri de online eğitimlere ya da seminerlere katılmak. Bu tarz eğitsel aktivitelere zaman ayırıp aldığın sertifikaları CV’ne eklediğinde, kendine yatırım yapmanın önemini iş görüşmelerinde çok daha net görebilirsin.

Fiziksel aktiviteye zaman ayır

Tüm gün bilgisayar başında hareketsiz bir şekilde kalmak yapacağın en son şey olmalı. Kendinle başbaşa kaldığın bu dönem, yeni alışkanlıklar edinmek için iyi bir fırsat olabilir. Eğitici videolar eşliğinde, bedensel ve zihinsel olarak sana iyi gelecek yoga/meditasyon aktivitelerine başlayabilirsin.

Motive kal

Her şey normale döndüğünde neler yapmak istediğinle ilgili kısa bir liste hazırlayabilirsin. Keşfetmekten ve deneyimlemekten en fazla hoşlanacağın şeyler ne ise kısa ve uzun vadede bir yapılacaklar listesi oluşturabilirsin. Bu, evde kaldığın süre boyunca seni hayata karşı motive edecek önemli şeylerden biri olacak.

KAYNAK : https://www.kariyer.net/kariyer-rehberi/evde-gecirdigin-zamani-verimli-hale-nasil-getirirsin/

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ