FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Enerjisa ‘işimin enerjisi’ne 1 milyar TL kaynak ayırdı

Enerjisa Enerji Perakene Satış Şirketleri Genel Müdürü Ersin Esentürk, İşimin Enerjisi adını verdikleri müşterilerin kendi elektriğini üretmesini sağlayan çözümler ile e-Mobilite altyapısını 2025 sonuna kadar toplam 1 milyar liralık yatırım yapacaklarını söyledi.

Enerjisa ‘işimin enerjisi’ne 1 milyar TL kaynak ayırdı

Mehmet KARA

Sabancı Holding ve Alman E.ON ortaklığı Enerjisa, geçtiğimiz haftalarda Galatasaray Kulübü ile Arena Stadı’nın çatısına güneş santrali kurulması konusunda bir anlaşma imzaladı. Enerji Günlüğü ve Kearney tarafından yayınlanan MW100 Türkiye Raporu’na göre, elektrik üretiminde en büyük kurulu güce sahip ilk üç şirketten biri konumundaki Enerjisa ile Türkiye futbolunun üç büyüklerinden biri arasında imzalanan bu anlaşma haliyle oldukça dikkat çekti. Ve tabii ki cevabı merak edilen pek çok yeni soru da ortaya atıldı. Biz de bu işbirliğinin altında imzası bulunan Enerjisa tarafındaki isim ile konuştuk. Enerjisa Enerji Perakende Satış Şirketleri Genel Müdürü Ersin Esentürk, sorularımızı cevapladı:

► Pandemi ile geçen son bir yılda neler yaptınız?

Salgın döneminde bilinen alışkanlıklarımız tamamen değişti. Öncelikle müşteri ve çalışanlarımızın sağlığını korumak için çok önemli adımlar attık. Müşterilerimizin evlerinden çıkmadan işlem yapmalarını sağlayacak uygulamalarımızı hayata geçirdik. Bu süreçte son 10 yıldaki dijitalleşme yatırımlarımızın meyvesini aldık. Bireysel müşterilerimiz için elimizi taşın altına koyarken, kurumsal müşterilerimiz için de uçtan uca çözümler geliştirdik.

► Ne demek uçtan uca çözümler?

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ