FirmaHBR.COM'a Hoşgeldiniz!

Enerjisa, elektrik dağıtımı için 4 yılda 15 milyar lira yatırım yapacak

Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Kıvanç Zaimler, Enerjisa Dağıtım Şirketleri olarak elektrik dağıtım sektöründe 2021-2025 döneminde 15 milyar liralık yatırım gerçekleştireceklerini ve bu yatırımın önemli bir kısmının kırsal bölgelerde yapılacağını bildirdi.

Enerjisa, elektrik dağıtımı için 4 yılda 15 milyar lira yatırım yapacak

Elektrik dağıtımına yönelik yatırımlarına devam eden Enerjisa Dağıtım Şirketleri, 2021-2025 yılları arasında 15 milyar liralık yatırım gerçekleştirecek.

Anadolu Ajansı (AA) Enerji Masası’na konuk olan Sabancı Holding Enerji Grup Başkanı Kıvanç Zaimler, 2020’nin talebin çok dalgalandığı bir yıl olduğunu anımsatarak, salgının ilk dönemlerinde mesken talebinin arttığını ve sanayi talebinin azaldığını ancak 2020’nin son çeyreğinde özellikle sanayide enerji talebinin arttığını belirtti.

Elektrik talebinin geçen yıl bir önceki yıla göre küçük de olsa bir büyümeyle devam ettiğini aktaran Zaimler, “Bu yıl artışın aynı yönde devam ettiğini görüyoruz. Bu dönemde özellikle kamu ve özel sektörün işleri olduğu gibi devam ettirme isteği önemliydi. Bu, Sabancı Holding ve iştiraklerimiz olarak bizim öz sermayeli girdiğimiz bir iş. Bu nedenle, krizlere krizden önce hazırlanmak lazım.” ifadelerini kullandı.

Zaimler, operasyondaki yönetim kabiliyeti, kurlara ve emtia fiyatlarına göre portföye alınan önlemlerin bugün kendilerini sağlıklı bir bilançoda tuttuğunu ve krizi iyi atlattıklarını vurguladı. Şirketin faaliyet kârının 2020’de bir önceki yıla göre yüzde 15, net karının da yüzde 20 arttığına dikkati çeken Zaimler, sektörde öngörülebilirliğin çok önemli olduğunu ve artırılması gerektiğini vurguladı.

KAYNAK : Dünya Gazetesi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ